„Miks tekib burnout’i tehes valge suits, aga kui rehvi füüsiliselt põletada, siis tekitab too musta suitsu?“ uuris Redditi rubriigis „Selgita, nagu oleksin viieaastane“ keegi Frankster12341.

Üks vastaja on märkinud, et asfaldil rehvil ringi käia lastes ei põleta auto- või tsiklijuht kummi, vaid kuumutab seda ja põhjustab nii kummisegus olevate õlide aurustumist.

ChefRoqueforti vastus on põhjalikum:

„Oled sa kuulnud tulekolmnurgast? Tuleks on vaja kütust, hapnikku ja sädet. Kui sa teed burnout’i, siis on olemas kütus (rehv) ja hapnik (õhk), aga sädet mitte. Burnout’id ei tekita musta suitsu, sest rehvi ei põletata, vaid tekitatakse kuumust ja põhjustatakse rehvi koostisosade aurustumist. Kui kuskilt tekib säde või kui rehvi materjal põlema süttib, siis on suits must.“

Jaga artiklit

2 kommentaari

N
näha on  /   09:57, 3. sept 2017
Sellist jama nähes, ei tule keskkonnakaitsjatel isegi mõttesse ,et selline tegevus on ju põhjendamatu saastamine lõbujanus inimeste poolt!
Ainus loogiline seletus on a) kui kahjustatakse loodust tahtlikult ja avalikult on kõik ok! B) Kui kahjustatakse loodust tahtmatult: näiteks on sul masinal õli tilkunud ilma ,et sa oleks märganud saad trahvi !
E
Enn  /   09:45, 3. sept 2017
Ühed jobud mõlemad nii rehvide põletajad kui driftijad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis