3
fotot

Confederate Motorcycles on loonud endale kadestamisväärse maine, tootes vastupandamatult ägedaid õhkjahutusega V-2 mootoriga ja avangardistliku disainiga mootorrattaid. Aga ajad muutuvad: Maximi sõnutsi „mürgise“ nimega tootja muudab nime ja hakkab ehitama elektritsikleid.

Eesti lugeja jaoks teeme siinkohal põike ajalukku. Nimelt viitab bränd Confederate oma nimega Ameerika Riikide Konföderatsioonile. Konföderatsioon oli USA kodusõjas (1861-1865) see pool, mis võitles orjuse säilitamise eest ja jäi kaotajaks. Konföderatsiooni lippu (sinine tähtedega diagonaalrist punasel taustal) kasutatakse tänini rassistliku sõnumi väljendamiseks. Confederate’i hüüdlause on „mässumeele kunst“.

Uus FA-13 Combat Bomber saab olema Confederate’i viimane sisepõlemismootoriga tsikkel, kuna firma asub tulevikus tootma vaid elektrimootorrattaid. Ühtlasi on see masin viimane, mis kannab „radioaktiivset“ nimeplaati.

Firma nimetatakse ümber lennunduspioneeri Glenn Curtissi järgi ja nii saame tulevikus näha, kuidas kannavad Curtissi elektritsiklid edasi Confederate’i erilise disaini esteetikat.

FA-13 maksab 155 000 dollarit ehk 130 000 eurot. Confederate’i luksustsikli on oma kollektsioonidesse soetanud näiteks Brad Pitt, David Beckham, Bruce Springsteen, Steven Tyler ja Tom Cruise.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis