Nissan esitles äsja maailma müüduima elektriauto, Nissan Leafi uut generatsiooni. Uus Leaf suudab sõita ühe laadimisega kuni 378 km ja sel on 40 kWh liitium-ioonaku. Uue Leafi müük algab Euroopas alates jaanuarist 2018.

Täiselektriline ja leidliku tehnoloogiaga varustatud uus Nissan Leaf on Jaapani autotootja esimene sõiduk Euroopas, mille juhiabisüsteeme on täiustatud ning mis on varustatud Nissani innovaatiliste tehnoloogiatega, näiteks nagu e-Pedal, võimaldades sõita ja pidurdada täiesti uuel ja sujuval viisil.

Uus Leaf sõidab eelmisest kaugemale, ühe laadimisega ulatub sõiduraadius 378 kilomeetrini.  Auto on saanud uue välimuse, senine „väga eriline elektriauto” kujustus on asendunud üsna tavalise auto väljanägemisega. Kogenematu pilk võiks kaugelt vaadates uue Leafi Micraga segi ajada. Sarnasus on suur, aga pole imestada midagi, tegu on ju Nissaniga.

„Uus Nissan Leaf kannab endas Nissani intelligentse mobiilsuse sõnumit, mis on Nissani tuleviku peamine brändistrateegia,” ütles Nissani president ja tegevjuht Hiroto Saikawa.

„Parendatud sõiduulatusega uus Nissan Leaf kombineerituna täiustatud juhiabisüsteemidega, nagu näiteks ProPILOT Park ja lihtsalt kasutatav e-Pedal, tugevdab Nissani liidripositsioon elektriautode turul ja müügi kasvu kogu maailmas. Leafil on unikaalseid elemente, mis võetakse kasutusele Nissani tuleviku mudelitel.”

Mida kujutab uuendatud elektriajam, mis on e-Pedal, mida pakub juhiabisüsteem, millised on akud, disain ja sõitjateruum, loe ja vaata edasi Acceleristast.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis