Prantsusmaal tegutseva European Synchrotron Radiation Facility (Euroopa sünkrotronkiirguse keskus) teadlased avastasid, et tätoveeringud suurendavad vähki haigestumise tõenäosust, vahendas news.com.au.

LadBible’i teatel uuriti seoses tätoveerimise üha kasvava populaarsusega seda, kas tätoveerimistindil võib olla mingeid mõjusid tervisele. Leiti, et tint võib sattuda vereringesse ning ladestuda lümfisõlmedesse. Nii takistatakse keha võitlust nakkustega. 

Tätoveerimistindis on erinevaid kemikaale nagu näiteks titaandioksiid, lisaks aga ka raskemetalle nagu kroom, mangaan, nikkel ja koobalt.

Uuringu teatel on kõige ohtlikum tätoveerimisvärv titaanoksiidi sisaldav valge. See suurendab inimese vähki haigestumise riski, samuti aga tekitab ka selliseid nahahädasid nagu ärritus ja sügelemine.

„Kui keegi tahab tätoveeringu teha, siis ollakse salongi valikul väga ettevaatlikud ja otsitakse sellist, kus kasutatakse steriilseid ühekordseid nõelu,“ sõnas uuringu kaasautor Hiram Castillo. „Mitte keegi ei kontrolli värvide keemilist koostist, aga meie uuring näitab, et ilmselt peaks.“

Jaga artiklit

9 kommentaari

N
Nh  /   20:12, 15. sept 2017
Tätoveering tähistas teatud saavutust oma elutees, oma saavutustest, mida sooviti jäädvustada, nüüd on see kehavõõpamine, et könn saaks ka pildile!
K
Kas  /   10:34, 15. sept 2017
need teadlased millegi targemaga ei oska tegelda, sest see, mida nad väidavad on ju siililegi selge.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis