2
fotot
(PantherMedia / Scanpix)

Möödunud aastal kasutas internetti 71 protsenti Euroopa Liidu elanikest, kui iga kolmas valis sirvimiseks arvuti asemel mobiiltelefoni. Enim käiaksegi netis just sotsiaalmeedias.

Võrreldes aastaga 2015 suurenes interneti kasutamine 16- kuni 74aastaste seas kolm protseni. Enim aktiivsed olid Luxembourgi, Suurbritannia kagu- ja edelaosa ning Londoni, Taani pealinna ja kahe Hollandi linna (Utrecht ja Flevoland) inimesed, kus igapäevaselt surfas veebis 97 protsenti inimestest. Tosin protsenti madalam kasutus oli Eestis, aga ka Saksamaal, Belgias, Austrias ja Iirimaal, selgub Eurostati uurimusest.

Enamikes Euroopa riikides kasutatakse nutiseadet internetti minekuks pigem suurlinnades, Eestis aga asuvad agaramad mobiilsed kasutajad pigem maapiirkonnas.

Üle poole inimestest kasutab Euroopa Liidus internetti pigem just sotsiaalmeediaks (Facebook ja Twitter). Erandiks oli näiteks Prantsusmaa, kus mitmetes piirkondades oli sotsiaalmeedial Euroopa keskmisest madalam kasutusprotsent.

Võrreldes 2011. aastaga on sotsiaalmeedia kasutamine kasvanud 14 protsendi võrra, kui võrgustikes asjatas 2016. aastal igapäevaselt 85 protsenti 16- kuni 24aastastest ning 16 protsenti 65- kuni 74aastastest.

Sotsiaalmeediat kasutavate inimeste protsent. (ec.europa.eu)

E-valitsus populaarne Põhjamaades

Taani, Soome ja Rootsi pealinna ümbruses asuvad agaraimad e-valitsuse kasutajad, kui 2015. aasta jooksul oli teenustega kokku puutunud 86 protsenti 16- kuni 74aastastest elanikest.

Eesti kuulub koos Luxembourgiga samuti riikide sekka, kus valitsuse e-teenused populaarsed.

Vähim puutuvad e-valitsusega kokku Bulgaaria, Itaalia ja Rumeenia riigi elanikud, mis tuleneb suuresti ka teenuse kättesaadavuse vähesusest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis