Tehnika

Koledalt hullutav elektriline supermaastur Bollinger B1: 10 000 juba eeltellitud 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 9. oktoober 2017, 09:10
Foto: Tootja
Oktoobri viimasel päeval on tõsistel elektriautosõpradel mõistlik seada sammud Las Vegasesse SEMA-näitusele, kus esitletakse nelikveolist supermaasturit Bollinger B1. Auto on endale broneerinud juba 10 000 huvilist ja see arv kasvab.

Haarake Kaubamaja gurmeeosakonnast üks Champagne Bollinger La Grande Année Brut Vintage – praegu kestab sobivalt sooduskampaania – ja leidke esimene tugitool, kus klaasi vaimustava Bollingeri vahuveiniga vaadata vastu üllatusi täis maailmale.

Juulist alates 10 000 tellimust

Maailmakuulsal Bollingeril ei näi olevat mingit seost Bollinger Motorsiga, mis on võtnud nõuks New Yorgist mõnetunnise autosõidu kaugusel panna püsti elektriautode tootmise, mis – ime küll – ei konkureeri Teslaga, vaid flirdib Wrangleri, Defenderi ja vanaema riidekapiga.

Robert Bollinger, elektrimaastureid tootva idufirma asutaja, on veendunud, et just selliseid kobakaid sõidukeid vajavad inimesed nagu tema: põlluharijad, hobusekasvatajad, metsnikud. „Mul sai oma pikapist, mis mind suurema lume ja sodiga põllule jättis, ühel päeval lihtsalt kõrini,” rääkis ta juulis The Verge’ile antud intervjuus.

Tänavu juulis Bollinger B1 elektrimaasturi lugu ametlikult alguse saigi, kui seda Manhattani Klassikute Klubis, mille liige Robert Bollinger on, valitud kamraadidele esitleti. 360 hobujõudu, kõrge, kobakas, kergelt ühe töö autost teise töö tegijaks ümber kohandatav maastur – no näidake, kes seda ei tahaks?

Paari kuuga on Bollinger B1 tellinud omale rohkem kui 10 000 inimest ning ettevõtte omanikul on silmad üllatusest suured – isegi tema ei osanud ette näha, et ameeriklaste (ja mitte ainult!) ihalus suurte koledate autode järele on nii suur.

Milline on töölooma raami kujundus ja kui suur on selle masina läbivus, loe edasi Acceleristast.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee