Kui tavaliselt maksab Eestis mobiilne internet telefonis sõltuvalt paketist paar eurot gigabaidi eest, siis ootamatult võib sattuda ka Eesti kõige kallima mobiilse interneti otsa, kus üks gigabait maksab ei rohkem ega vähem kui 3200 eurot.

Geeniuse poole pöördus Reijo, kes avastas oma mobiiliarvelt 19-eurose lisatasu. Täpsemalt arve põhjust uurides selgus, et ta oli eelmisel kuul saatnud oma nutitelefoniga ühele sõbrale seitse fotot, mis läksid üle võrgu MMS-sõnumitena, kirjutab portaal Geenius.ee.

Arve järgi avastas ta, et tema mobiilioperaator Elisa võtab iga MMS-i eest mahupõhist lisatasu, milleks on 32 senti 100 kilobaidi eest.

Arvestades nende piltide edastamise hinna gigabaidipõhiseks, teeb see ei rohkem ega vähem kui 3200 eurot.

„MMSi näol on tegemist väga vana ja aegunud tehnoloogiaga piltsõnumite saatmisel. Hoiame teenust püsti vaid seetõttu, et meil on alles veel väike arv seda kasutavaid kliente,“ ütles Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann.

Refereeritud artikli täisteksti loe pikemalt Geeniusest.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
Maili Sepp  /   09:11, 6. nov 2017
Alatu on Elisa arve oktoober 2017 Maili Sepp 28 €. Kuritegelik helistamine nõustajalt endalt oli ka neilt veel. Headuse ja võimaluste kasvamise jätkumine Elisa ei ole kaasa arvatud.
U
ups,   /   16:53, 12. okt 2017
mul on samasugune telefon, ei teadnudki, et sellega saab midagi ka saata

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis