Isegi jõuluvana ei näe hea välja, kui tema habemest „lund“ pudeneb. Rääkimata mehest, kel näiteks must või punane habe. Lifehacker õpetab habemes möllavast kõõmast lahti saama.

Põhjused

Habemekõõmal on kaks suuremat tekitajat: kuiv nahk ja seennakkus. Kuiv nahk tekib eeskätt siis, kui pesed nägu tugevate puhastusvahendite või tavalise seebiga. Seennakkused tekivad nahas elavatest seentest, kel on hea hävitava päikese eest habeme alla pugeda. 

Pese ja nühi

Nahka habeme all on vaja korrapäraselt puhastada ja niisutada. Nahale on kõige paremad looduslikud puhastusvahendid, mis seda ei kuivata, pesemiseks kasuta külma vett. Surnud naharakkude ja mustuse mahakoorimiseks kasuta harja, midagi käsnalaadset või pesukinnast. 

Kasuta kõõmašampooni

Juustele mõeldud kõõmašampoon pole habemele tingimata väga hea, aga teinekord ilma ei saa. Kuid pese sellega harva – mõned korrad kuus. Pärast seda kasuta kindlasti niisutajat või habemeõli.

Tarvita spetsiaalselt habemele mõeldud tooteid

Õlid, palsamid ja muud hooldusvahendid ei lase su nahal kuivaks muutuda ning toimivad barjäärina mikroobide vastu. Näiteks teepuuõli on seente tekitatud kõõma vastu hea vahend. Paljud habemekandjad eelistavad kookose- ja jojobaõli. Õli nahale kandes veendu esmalt, et nii nahk kui habe on kuivad.

Kui üle ei lähe, pöördu nahaarsti poole

Kannatada pole mõtet: kui ikka kõik ülaltoodu ei aita, siis on aeg otsida abi spetsialistilt. Sul võib olla ebanormaalne ja kõõmale aldis nahk ning sa võid vajada selle vastu ravimeid.

Jaga artiklit

4 kommentaari

P
Proua 27  /   03:35, 27. okt 2017
Habemega mees on nagu prükkar või sõjavang
K
Kõige lihtsam viis  /   01:26, 27. okt 2017
Aja see rõve tuust maha ja probleem kaob. Paistab ka nooruslikum välja jne...

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis