Tehnika

KAS KA SINA? Kümme äppi, milleta tänapäeva noored elada ei suuda (8)

Õhtuleht.ee, 10. november 2017, 19:22
Pilt on illustreerivFoto: AFP / Scanpix
Hiljuti viidi läbi uuring 18–34 aastaste seas, et teada saada, milliste telefoniäppideta noored elada ei suuda. 

Esikümnes oli nii kasulikke äppe kui ka neid, millega lihtsalt aega surnuks lüüa, kirjutab Business Insider.

10. koht – Instagram

Foto: AFP / Scanpix

Küsitlusele vastanutest tunnistas 11%, et foto- ja videojagamisrakendus Instagram on nende arvates kõige olulisem mobiiliäpp.

9. koht – Whatsapp

Suhtlusvõrgustik Whatsapp on üks populaarsemaid sõnumite jagamise rakendusi nutimaailmas. Kõige tähtsamaks äpiks pidas seda aga 11% noortest.

8. koht – Apple'i äpipood App Store

Kuidas siis veel äppe hankida kui mitte äpipoest? 11% küsitletutest tunnistas, et ilma Apple'i äpipoeta nad küll elada ei suudaks.

7. koht – Google'i otsingurakendus

On öeldud, et tark ei ole see, kes kõike teab, vaid see, kes õigeid küsimusi küsib. 11% noortest vastas, et otsingurakendus on kõige kasulikum lisa nende telefonides.

6. koht – Google'i kaardirakendus

Foto: AFP / Scanpix

Et paberkaardid on tüütud ning maailmas ringi reisimine muutub üha lihtsamaks ja odavamaks, pole imestada, et kaardirakendus edetabelis kõrge koha sai. Suisa 14% noortest pidas seda kõige kasulikumaks äpiks.

5. koht – Youtube

Vahvad videod, blogid, hea muusika ning meelelahutuslikud filmid – seda kõike pakub Youtube ning küsitluse järgi hindab seda kõrgelt 16% vastajatest.

4. koht – Facebook Messenger 

Suhtlusvõrgustik Facebook Messenger on, nii nagu ka Whatsapp, loodud sõprade-tuttavatega lühisõnumite vahetamiseks. Erinevalt Whatsappist ei ole aga Messenger seotud konkreetse telefoninumbriga vaid Facebooki kasutajakontoga. 18% küsitletutest peavad seda kõige nutikamaks rakenduseks.

3. koht – Facebook

Sotsiaalmeediakanal Facebook ei olegi kõige populaarsem rakendus! Ehkki 29% noortest ütles, et ilma Facebookita nad elada ei suudaks.

2. koht – Gmail

Gmail Foto: AFP / Scanpix

Gmaili rakendus on mõeldud telefonis hõlpsalt e-kirjade saatmiseks ja lugemiseks. Kõige vajalikumaks äpiks pidas Gmaili 30% küsitlusele vastanutest.

1. koht – Amazon

Küsitletutest vastas suisa 35%, et e-poodide kroonimata kuningas Amazon on noorte arvates kõige olulisem äpp. 

Samal teemal

11. november 2017, 18:39
ÕL VIDEO | Gowri Grandi moemaja rõhub pigem stiilile kui moetrendidele