Stiilispikker

IGAVIKULINE KÜSIMUS: miks on teksade tasku sees pisike tasku? (6)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 23. november 2017, 15:36
 Pixabay
Kui sa oled kunagi omanud kasvõi üht klassikaliste teksapükste paari, siis oled kindlasti märganud, et selle ühe küljetasku sees on omakorda üks pisike tasku. Selline, kuhu saad pista näiteks mõned mündid. Mündid, mida sul siis kohe poes vaja läheb ja mille saad sealt taskukesest kätte alles pärast kõva kirumist ja tükk aega kestnud õngitsemist. 

Ühesõnaga: see on täiesti mõttetu tasku ja võiks vabalt olemata olla. Miks seda aga ikka ja jälle teksade külge poogitakse?

BroBible on kasutu taskukese teema üles kaevanud ja informeerib või värskendab meie mälu: teksade tootmise algusaegadel oli see pisitasku veidi suurem ja selle eesmärk oli mahutada mehe taskukella. Eraldi oli see seepärast, et muu taskus kantav kola õrna kella ära ei kraabiks.

Ajapikku asendusid taskukellad käekelladega ja hiljem üldse mobiiltelefonide või muude ajanäitajatega. Uuri kannavad tänapäeval ainult kõige vingemad hipsterid.

Isegi asjaolusid täpsemalt teadmata saab teha ühe kaunis tõenäolise oletuse: millalgi läinud sajandil sai teksapükste sünnimaal üks õmblusvabriku töötaja kenakese preemia nutika kokkuhoiuidee eest. Nimelt ütles too mees (või naine): kuna keegi enam taskukelli ei kanna, siis hoiame riiet kokku ja õmbleme kellatasku edaspidi senisest väiksema.

Kuid kellataskut topitakse teksade sisse tänini. Põhjendusega „aga see on ju alati olnud“.

BroBible küsib ja ÕL Mehele nõustub: mille põrgu päralt ei võiks seda mõttetust lõpuks ometi üldse õmblemata jätta? 

6 KOMMENTAARI

s
See ju lihtne 23. november 2017, 20:39
uuri tasku
a
arvaja 23. november 2017, 19:00
kunagi ringles meil jutt, et see taskukene on hoopiski kondoomi tarbeks.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee