Tehnika

Tesla järelturg Eestis: kes, kellele ja mis hinnaga müüb? Miks on kasulik osta kasutatud Tesla? (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. november 2017, 09:15
Foto: Pixabay
2017. aasta 31. juuli seisuga on Eesti autoregistris arvel 62 Tesla elektriautot. Tänavu esimese seitsme kuuga osteti 7 uut Teslat. Tesla järelturg Eestis ei saa seega olla kuigi suur, paar „teise ringi” müügitehingut on siiski toimunud.

See lugu saab taas kord alguse Eesti Tesla-kogukonna esientusiastist, Mario Kadastikust. Nimelt postitas mees oma FB seinale kuulutuse, et müüb Tesla Model S 85D, põhjuseks ühe kliendi maksejõuetus.

Süvenemata põhjustesse, miks keegi ei jaksa imetoreda auto eest maksta, küsisime Kadastikult hoopis, miks pani ta müügikuulutuse Mobile.de keskkonda, selle asemel, et korraliku eestlasena kuulutada auto24 portaalis?

„Pigem on lootus auto kiiresti müüdud saada välismaal kui Eestis,” tõdeb Mario. „Seepärast ka rahvusvaheline müügikeskkond, kus nn „teise käe” Teslasid pidevalt liikvel ja kliendid neid otsida oskavad. Eks seegi, et auto24 kuulutus on tasuline, Mobile.de-s on kuulutus tasuta.”

Eestis on toimunud mõni tehing

Mario Kadastik ütleb, et Eestis on Tesla järelturg suhteliselt vaikne. Mõni tehing on toimunud, aga neid on tõepoolest mõni, ta ise teab paari-kolme. „Pigem on ostjad välismaalt kui Eestist. Oleme müünud Tšehhi, tean ühte tuttavat, kes müüs Austriasse.”

Kuidas Tesla hinda hoiab, kui palju sõltub järelturg auto läbisõidust, mis sai Eesti kõige-kõige esimesest Teslast, mida küsitakse kõige rohkem kasutatud Teslade puhul, kui pikk on sellise masina huvilise ooteaeg ja miks on kasutatud Tesla ostmine mõistlik, loe edasi Acceleristast.