6. detsembril täitub Soomel 100 aastat iseseisvust. Soomlaste töökuse auks kõlab sel puhul maailmas esmakordselt metsamasinate tundlikul mootoriurinal Jean Sibeliuse pidulik „Finlandia“ – hümn. Harvesteride ja suurte traktorite esituses kõlav lugu puudutab sügavalt ja toob pisara silma.

Neste, Ponsse ja Soome töötukassa ühendasid jõud, et ülistada soomlaste töökust ja isamaa armastust, esitades Sibeliuse kuulsat, hümni staatusse tõusnud sünget ja pidulikku sümfoonilist poeemi „Finlandia” rasketel metsatöömasinatel.

Arranžeering, „Finlandia by Forest Machines – a Tribute to Finnish Work“, on loodud keset kõige metsikumaid Savo laasi, kasutades musitseerimisel vaid masinate töötamise hääli. „Finlandia” on osa suuremast kampaaniast, mis pöörab ühtlasi tähelepanu seadusemuudatusele, mis lubab kodu ja töö vahemaaks isegi kuni 80 kilomeetrit.

Milline kampaania ja miks selle seadusemuudatusega kaasneb, kuidas on see heategevuslik, kuidas video sündis, kes töö ära tegid ja milline on „Finlandia“ sünnilugu, loe Acceleristast.

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
Ardo  /   15:52, 6. dets 2017
nagu mingi kuradi reklaam hoopis !
M
Max  /   10:30, 6. dets 2017
Õige video ka siis: https://youtu.be/t-RuAyaePik

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis