Tehnika

Heja Sverige! Uniti One elektriauto on esitletud ja seda saab tellida 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 12. detsember 2017, 09:39
Foto: Tootja
Rootsis on sündinud uus elektriautotootja Uniti, mis äsja tutvustas oma esimest sõidukit nimega Uniti One. Tegemist on stiilse särtsukaga, mille loomisel seati eesmärgiks keskkonnasäästlikkus, turvalisus ja mugavus. Auto hind algab 14 900 eurost.

Uniti esimene tooteesitlus nimega U17 peeti Landskronas asuvas tootmisüksuses. Kohale oli kutsutud 2000 ajakirjanikku, autoasjatundjat, investorit ja koostööpartnerit, kellel avanes võimalus Uniti One’iga lähemalt tutvust teha. Vähemalt üks fänn oli kohal ka Eestist.

Peaaegu isejuhtiv sõiduk

Uniti One’i futuristlikus ent ergonoomilises interjööris pälvib tähelepanu kaks võimalust sõiduki juhtimiseks: tavapärane rooliratas ja unikaalne juhthoovaga kontrollsüsteem. Infovahetust juhitakse tahvelarvutist.

Auto turvalisuse puhul on keskendutud lisaks tavapärastele juhiabidele ja turvapatjadele täiesti uudsetele kokkupõrkeennetuse süsteemidele, mis on võimalik tänu sensoritele ja pardaarvutile.

Uniti One’i puhul on 24 koostööpartnerit, kelle hulka kuuluvad Nvidia, Siemens, Tele2, E.ON, Kuka Robotics, Haldex, BorgWarner, Fanuc Robots jt, on panustanud oma aega ja innovatsioone, et luua elektriauto, mis oleks harjumuspärasest mitu sammu eespool.

Keskkonnasääst uues kuues

Uniti One panustab keskkonnasäästlikkusele nutikalt. Elektriauto, mis eos on kahtlemata parem valik kui tavaline sisepõlemismootoriga auto, on rootslaste nägemuses nagu rätsepaülikond – sa saad, mis sul on vaja.

Näiteks saab autot kahe-, nelja- või viiekohalisena ning selle kasutamist on nimetatud sama intuitiivseks kui nutitelefoni oma. Uniti One’i energiatõhusus on muljetavaldav: 300-kilomeetrine sõiduulatus saavutatakse vaid 22 kWH akuga.

Rootsis saab E.ON klient Uniti One’i ostuga kaasa viis aastat tasuta päikeseenergiat. Iga kuu arvestatakse elektriarvest maha auto kodus laadimise keskmine kulu ning see energia „võetakse” päikesejaamade varudest.

Tegu on üsna osava reklaamtrikiga – meil näiteks töötaks Uniti One’i puhul ilmselt hästi Rohelise Energia pakett.

Millal valmivad esimesed sõidukid, kui palju või vähe need maksma jakkavad, kuidas saab teha eeltellimust ja mis tõmbab selle auto juures juba fänne, loe edasi Acceleristast.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee