Suhted

Kui kaua tekitab seks head enesetunnet? (66)

Ohtuleht.ee, 22. detsember 2017, 15:21
 PantherMedia/Scanpix
Seksijärgne sära ehk teatav kõrgendatud enesetunne kestab kauem kui võinuks arvata, kirjutab Maxim.

Teadusajakirjas Psychological Science ilmunud uuringu kohaselt on vahekorra järgne teatav õhetustunne puhtalt emotsionaalne ning seda põhjustab „armastuse hormooni“ oksütotsiini eritumine.

Teadlased analüüsisid kahe eralditehtud uuringu tulemusi. Mõlemas täitis 100 värsket armupaari kahe nädala jooksul seksipäevikut, kuhu pandi kirja nii seksimiskorrad kui ka enesetunne vahekorra järgsetel päevadel.

Pole just üllatus, et paarikesed tõdesid hullamise järel seksuaalse rahuldatuse tunnet. Aga uuringu olulisim tulemus oli see, et kõrgem läheduse- ja õnnetunne ehk seksijärgne sära kestis lausa kaks tervet päeva pärast püherdamist.

Veel leiti, et seksisära ajal sperma kvaliteet langeb, kuid see hakkab pärast kolmandat päeva taas tõusma. Arvatakse, et nii nn sära kui ka sperma kvaliteedi kukkumine on evolutsiooni pärand. Ehk nende eesmärgiks on hoida paarikest vähemalt paar päeva pärast hullamist õnnelikuna koos, kuna sperma suudabki naise paljunemisorganites vaid kuni kaks päeva elus. Ning kui nende kahe päeva jooksul naissuguorganitesse kõrgema kvaliteediga seemet ei jõua, siis on eelnevalt sisestatud seemnerakkudel paremad šansid munarakuni jõuda.

Teadlased küsitlesid uuringualuseid paarikesi ka kuus kuud pärast esimest uuringut. Selgus, et kõige pikemat ja tugevamat seksijärgset sära tundnud paarid olid ka pool aastat hiljem oma suhtega kõige rohkem rahul. Mis tähendab, et mida parem on seks, seda parem on ka suhe. Pole just üllatus ...

66 KOMMENTAARI

a
Arvamus. 29. detsember 2017, 08:13
Seks tekitab hea tunde 2-3 min. kuna hakkab mõtlema millal jälle saab, siis tuleb juba masendus peale.
n
N40+ 26. detsember 2017, 18:36
Nooremana oli nii jah, aga praegu on vast tundi paar hea...siis tahaks jälle
Loe kõiki (66)

Sisuturundus

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2505
levi@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee