Tehnika

Saksa TÜV raport 2018: vaata järele, kas su auto on komm või pomm? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. detsember 2017, 09:21
Tenoülevaatuste andmetel on üks vähemprobleemsemaid automarke Mercedes-Benz.Foto: Pixabay
Saksamaa tehnilise ülevaatuse katusorganisatsioon TÜV koostab igal aastal sõiduautode pingerea aastakäikude kaupa, reastades töökindlad ja vähem vastupidavad sõidukid. Seekordne TÜV aruanne kannab järjekorranumbrit 47.

2017. aastal tehti Saksamaal rohkem kui 8,8 miljonit kohustuslikku tehnoülevaatust. Kogutud andmed annavad ülevaate eri automarkide ja eri aastakäikude mudelite kvaliteedierinevustest.

2017. aasta tõi häid uudiseid Euroopa autotootjatele – nende toodangukvaliteet on paranenud. Samal ajal väheneb vahe Jaapani autode harjumuspäraselt kõrge tasemega.

Tavapäraselt on esimene avaldamisõigus saksakeelsel autoajakirjal Auto Bild. Täismahus TÜV-d saab vaadata novembrikuu väljaandest. Uue aasta alguses avaldatakse aruanne täismahus kasutatud autode statistikalehel.

TÜV-raporti meetod

TÜV raportis jagatakse kahe-kolmeaastaste parimad autod omakorda suuruse järgi kuude klassi ja viide vanuseklassi. Kokku on raportis loetletud 225 eri mudelit. Tehnoülevaatuste tulemused on esitatud viies eri vanusegrupis kuni 10-11-aastaste autodeni välja.

Erinevate mudelite keskmised tulemused on kokku võetud ülevaatusel ilmnenud suurte vigade põhjal. Suurte vigadega ei pääse ülevaatuselt läbi ja auto tuleb tuua kordusülevaatusele.

TÜV raport on statistiliselt eriti usaldusväärne ja hinnatuim Euroopa vearaport. Andmed põhinevad enam kui 8,8 miljonil perioodilisel tehnoülevaatusel, mis on läbi viidud ajavahemikus juuli 2016 – juuni 2017.

Raportis on kajastatud ainult sellised mudelid, mille kohta olid olemas vähemalt tuhande ülevaatuse andmed iga vanusegrupi kohta. Sel põhjusel puudub raportist mõni ehk meid huvitav populaarne mudel, nagu näiteks Peugeot 508 või mark, nagu näiteks Subaru.

Suurem osa ülevaatusel hinnatud mudelitest on Eestis müügil, nõnda peaks tabel andma väärtuslikku infot ka Maarjamaa autoomanikele ning aitama kaasa ostuotsuse tegemisel.

UUEMATE AUTODE SEAS ON TUBLID „SAKSLASED”

MAZDA HOIAB LIPPU KÕRGEL

MERCEDES-BENZ ESINEB VÄÄRIKALT

KUNI KOLMEAASTASTE PARIMAD OMAS SEGMENDIS.

KOMMID JA POMMID NELI AASTAT JA VANEMATE SEAS

SUURED VEAD MÕJUTAVAD PAREMUSJÄRJESTUST

LÄBISÕIT ON OLULINE NÄITAJA

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee