Pole väga haruldane, kui mehed naisi mingite hüüdnimedega nimetavad, märgib FHM. Kui kellegagi käid ja ütled tema kohta Kullake (Honey) või Armsam (Love), siis see enamasti meeldib naistele. Aga nii mõnedki hüüdnimed kannavad õrnema sugupoole jaoks negatiivset varjundit ja mõjuvad otsejoones seksistlikult.

Kampaania „Strength Is ...“ raames küsitleti 2000 briti naist ja paluti neil nimetada hüüdnimi, mida nad mehe suust kuulduna kõige rohkem vihkavad. TOP 5 oli järgnev:

1. Bird – 56%

2. Doll – 45%

3. Chick – 42%

4. Babe – 38%

5. Queen Bee – 33%

Eesti keeles head vasted neile sõnadele-nimedele puuduvad, aga ilmselt vihkaks eesti naised seda, kui neid kutsutaks selliste nimedega nagu Linnuke, Nukuke, Tibu, Pisike või Emamesilane.

Naised pakkusid välja terve hulga sõnu, mida peavad seksistlikuks ja mis nende arvates tuleks üldse ära keelata. Teiste seas peeti seksistlikuks sõnu „hüsteeriline“, „diiva“ ja „seksikas“.

Jaga artiklit

9 kommentaari

P
piirid peavad selged olema  /   12:36, 7. jaan 2018
Igal inimesel on erinev taluvuspiir. Peab täpselt teadma, kus läheb piir lõbusa nokkimise ja solvamise vahel. Näiteks mina ja mu naine nokime üksteist pidevalt ja mitte keegi ei solvu, sest me teame täpselt piiri, mida ei tohi ületada. Oleme elanud koos juba 34 aastat ja kõik tundub OK olema. Samas meil oli me eelmises elukohas üks tuttav pere, kellega me tihedalt läbi käisime ja nemad nokkisid ka üksteist, sõbralikult. Kuid mulle tundusid nende üksteise nöökimised üsna räiged ja solvavad. Aga nemad ei solvunud. Siiamaani elavad koos ja juba palju aastaid. Nii et kui tahad oma naise üle nalja teha, uuri kõigepealt välja kui õhuke nahk tal on. Et kogemata ei solvaks teda.
V
Vambula  /   19:40, 6. jaan 2018
Lõpiks ometi tõde selgunud mida naised tahavad. Edaspidi teen naistele komplimente, et sa näed ikka täitsa litsakas välja, või, et kle näkk, sa oled täna võrgud übmer jätt, või et kuule rästik - sul on hea torso. ja peolt lahkudes võib tuju tõstmiseks alati soovida, et tselluliit sind võtaks ja et sa alati aevastaks kui sul päevad on. Klassikalised hellitusnimed on läbi aegade olnud eit, mutt, moor ja vanamutt. Niisiis moorid: et tselluliit teid uuel aastal võtaks! (ma ütlesin seda armastusega :-)

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis