Mehele

TOP 10 | Mis käib normaalsele inimesele Eesti veekeskustes närvidele

Ohtuleht.ee, 8. jaanuar 2018, 14:10

103 KOMMENTAARI

m
mina/ 18. jaanuar 2018, 15:05
ma tean, millest räägin. enam ei käi ma ei üheski SPS kui ise olin seal tööl 1 kuu.
n
närvi ajab see ka../ 10. jaanuar 2018, 14:54
..kui pesemisruumis end kuivatad ja kui keegi just basseiniruumist tuleb ja siis terve basseinitäis rahvast uksevahelt su paljast tagumikku näeb.
m
munk ( μοναχός )/ 10. jaanuar 2018, 11:39
Mida rumalam inimene veekeskusesse siseneb, seda rohkem kisa ja kloorihaisu veekeskusest väljub.
h
hahahaa/ 10. jaanuar 2018, 11:05
Nalja nabani. Käime veel rohkem spaas...
m
Mihkel/ 9. jaanuar 2018, 15:31
Vee puhtuse üle otsustab arvuti. Ju akui ei viitsita end pesta ja tühjendatakse ennast basseini, siis lisandubki automaatselt kloori.. nii et kõik enda teha.
Teenindajad võiksid ikka vahel asjalikke märkusi teha ja mõningad ka tagasi saata..
s
spaakunn/ 9. jaanuar 2018, 13:07
ma lasen kõik hädad alati basseini
o
oled/ 9. jaanuar 2018, 22:32
n
Nördinud tädi/ 9. jaanuar 2018, 11:44
Tuleb teha ilmselt pretensioon ka Laulasmaa spasse, kus korraldatakse väikelaste tervist kahjustavaid treeninguid basseinis. Mis teha kui märkan lastele tehtavat kahju ja olen selles suhtes tundliokum kui enamik inimesi, kes tuima ükskõiksusega pealt vaatavad. Küll ma kirjutan oma kommentaari üksikasjalisemalt siis mujal kui õhtulehe moded pidasid vajalikuks mitte avaldada.
n
Nördinud tädi/ 9. jaanuar 2018, 11:34
Laulasmaa spas tehakse hommikuti väikelaste-imikute ujumistrenne koos emmede ja issidega. Soojas basseinis on neid ca 10-12, Mis mind õudselt vihale ajab, on see, et lapsukesi lastakse nagu korke vee alla, kus nad siis vett hingamisteedesse tõmmates ja veepinnale tõustes läkastama ja kisama pistavad, sest hingamine on vaja taastada. Emmed aga võtavad"hääd"õpetust nii tõsiselt, et kordavad seda veel ja veel, juskui oleks eluliselt vajalik oma imikut uppuma õpetada. Nähes, millist traumat see titadele tekitab ja kuidas nad musta kloorivett neelata kugistavad, on raske hoida ennast vaos, et mitte lollakatele kallale karata ja küsida, kus on nende ajud? Ja samuti noorukese treeneri ajud. See on ikka õudne, mis seal lastega tehakse. Mõned on nii shokis, et ei suudagi rahubeda. Üks karjus nii kaua, kuni hakkas värisema ja siis lõpuks ema viis ta pesuruumi. Mina tulin eile konkreetselt selle pärast varem ära, närvid ei pidanud vastu.

n
naine/ 9. jaanuar 2018, 10:24
Artiklis on mainitud üksteist "avastavaid" noori, aga on jäetud mainimata sellised ca 2-8a puuduliku kasvatusega lapsed, kellel puudub igasugune arusaam teistega arvestamisest. Röögivad võõrastele kõrva, "mängivad" omavanustega ehk siis pritsivad suvaliselt kõikidele 1-2m raadiuses olevatele inimestele vett nägu, hüppavad basseini äärte pealt vette otse võõraste kõrvale nii, et ka võõrastele pihta lähevad, vehivad käte ja jalgadega pidevalt võõraste inimeste pihta kuigi ruumi on küllalt ja võiks natuke eemale minna teistest. Ja nende mammad ise vaatavad seda andunud ja õnnelike nägudega pealt ja arvavad vist, et ka kõik võõrad nende lapsi hirmsasti armastavad ja kohutavalt armsaks peavad jne ega proovigi oma hullunud tatikaid korrale kutsuda, et nad natukenegi vaiksemad ja viisakamad oleksid - lapsed on lapsed, ega neid päris vaikseks saagi, aga no siiski on emasid, kelle lapsed ON õpetatud viisakamalt käituma avalikes kohtades.
e
--/ 10. jaanuar 2018, 11:25
ega emadki targemad ole kui lapsed, ehk rumalamdki, sest nadju peaksid teadma, kuidas käituda. Lapsed vajavad järelevalvet, korralekutsumist, selgitusi mida võib mida mitte. Aga emmedest pole ju asja, arengutase madal. Kes neidki õpetanud?
e
Ei/ 9. jaanuar 2018, 10:24
Käi spa des, sest juba sisenedes näha kui räpased inimesed on
Omal kodus saun ja mullivann
j
jeh/ 9. jaanuar 2018, 06:36
kui on bassein spaa olemas, siis peaks olema ka töötaja, kes teostab pidevat järelevalvet ruumides. kasvõi nii palju, et perioodiliselt teeb ringkäigu, märkab neid, kes tulevad basseini peaemata, jne. Kas pestakse? Nojah, kuidas pestakse, see on veel eraldi küsimus. Kui oled igapäevane basseinis käia, ei saa iga päev ennast seebiga, geeliga pesta ja saad piirduda veega pesemisega üle päeva. Aga neid on ju palju, kes lähevad kuivana basseini ja need ei ole kindlasti igapäevased basseinitajad.
Kui ikka töötaja saadeb kuiva inimese basseini juurest tagasi, siis võib uskuda, et seda ei tahaks keegi uuesti kogeda või tagasisaadetav olla. Aga mingit järelevalvet ju pole. Trikoo tõmmatakse selga juba kodus. Sauna minnakse koos higihaisuga ilma et seda vähemalt maha loputada.
Nii et kui oled basseini tööle pannud, siis vastuta selle eest, tea oma kohustusi.
p
Pets/ 9. jaanuar 2018, 00:31
Tundub et elame mingis heaolumullis kui lugeda seda artiklit. Mured on ikka väga suured aga suukene vale koha peal, ei julge kohe mitte sigatsejaid manitseda. Loodad et nad loevad seda siin ja häbenevad? Vale puha. Tuleb ikka teha märkus, kas siis räpasele või hoolimatule kliendile või teenindajale. Lohakus, mustus ja teiste inimestega mittearvestamise on ühe puu võsud.
l
Lollakas/ 9. jaanuar 2018, 00:49
Teenindajale märkus teha??? Mille eest kûll, sellepärast et kliendid on hoolimatud ja rápased?
k
9. jaanuar 2018, 05:34
Kuidas sa saad talle mārkust teha, kui sina oled tema jaoks madalam murust
K
,,,/ 9. jaanuar 2018, 06:42
Kord tegin märkuse väga korpulensele naisele, kes tuli , kodust selga pandud trikooga pesuruumi, käes mingi lapikene ja asjatas seal midagi püksis, pesi lapikest kraani all. Minu märkuse peale, et ilma trikoota tuleb ennast pesta enne basseini minekut. hakkas kohutavalt kriiskama, jooksis trikoo väel vastuvõttu ja kriiskas seal edasi, kus ta maha rahustati. Võite muidugi ette kujutada, kas keegi tahab märkust teha. Kui personal ei võta seda oma kohustusena.
s
suhteliselt korpulentne/ 11. jaanuar 2018, 08:06
Üks asi on higisena pärast tööpäeva spaasse minna. teine on see, kui inimene läheb spaasse kodunt. Ta käib põhjalikult duši all ja paneb trikoo selga kodus. Poole tunniga ei muutu ta mustaks ega räpaseks. Paksul inimesel on märga trikood märjale ihule väga vastik selga sikutada, seepärast ei taheta seda enne basseini minekut teha.
M
:S/ 8. jaanuar 2018, 23:51
Mulle varem meeldis Auras (Tartus) see, et pesemisruumis oli palju dušše ja osad olid seintega eraldatud. Nüüd aga oli pesemisruumis vist 4-5 dussi, kogu ruum oli vist 5*4 m ja ühest uksest tulid alasti sisse, et minna pesema, ja täpselt vastas oli uks, kust mindi ühissauna alale. Ehk siis sisuliselt kogu aeg oli võimalus, et keegi saunaalast näeb alasti inimesi. Aga ikkagi kõige häirivam oli see 5*4 m ala, kus pesta sisuliselt ei saanud. Kiirelt loputasin end ära. Varasemalt sai ikka ligunetud, pestud, pead pestud. Seega, kas ma saan õigesti Aurast aru, et pigem nad eelistavad inimesi, kes ujuvad, käivad saunades jne, kui tulevad sinna pesema (sest seal on ka nn saunapakett, kus sa üldse ujuma ei lähegi).
s
suleline/ 9. jaanuar 2018, 06:05
Keegi saunast näeb alasti inimesi pesemas??? Mis mõttes nagu? Saunas ja pesemas teatavasti käiaksegi alasti.
A
:S/ 9. jaanuar 2018, 11:28
Auras on nüüd saunaala (mitu sauna, puhkeala) ühine nii meestele kui naistele kus käiakse ujumisriietega. Pesemisala (dušširuum on 5 korda väiksem kui varasemalt). Lisaks, nüüd tuleb Auras käia ka 80C saunas trikoodega, kuigi varasemalt oli see keelatud. Teistes kommentaariddes on seda ka mainitud, et see väidetavalt tekitab mürgiseid aurusid.
n
naine/ 9. jaanuar 2018, 23:36
Varem oli "Aura" veekeskus, eriti Terviseklubi, väga mõnus koht, aga peale ümberehitust ei taha sinna enam üldse minna. Pesemisala on täuielikult untsu keeratud, ühissaunad ei kõlba kuhugi. Trikooga sauna - varem oli keelatud, nüüd aga teisiti enam pole võimalikki. Vastik!
k
See on naistele ja meestele ühine ja pidevalt unustatakse, et alasti ei tohi seal end eksponeerida!
j
9. jaanuar 2018, 00:22
Jaa -visake kasukas ka selga veel ,et jumalapärast keegi paljast ihu ei näeks.Eestlased on ikka kiiksuga.
a
Ann/ 9. jaanuar 2018, 08:03
Väga hästi õnnestunud riietusruum!! Täiesti normaalne, et ühe pere inimesed saavad koos tulla, minna, riietuda, aega veeta. Ära siis passi võõraid, kui ei meeldi :)
m
mari/ 8. jaanuar 2018, 21:06
Lisaksin karjuvad tited ja eufoorilised lapsed.
s
Solei/ 9. jaanuar 2018, 05:58
Tahaks kohe 100 plussi panna.Ja kuz siis karjuti,kui Vii sis tehti üks 18+spa,et diskrimineeritakse lastega vanemaid.Vahest tahaks küll minna ja lebotada veez ilma jubeda lõugamiseta.
e
Ei iial/ 8. jaanuar 2018, 20:00
Jube mõelda kui räpased need ühisvärgid on. Pole paremat oma saunast ja mullivannist.
s
Sama/ 9. jaanuar 2018, 10:22
Ei vii oma raha sinna mustuse sisse

o
oma aurukas ja bassein/ 8. jaanuar 2018, 19:47
endal aurusaun ja bass kodus.ja just sellepärast,miks siin paljud kirjutavad.Vaikus,rahu ja puhtus on garanteeritud.
g
Gloria/ 8. jaanuar 2018, 19:10
Ei ole elus käinud ega lähe mitte iialgi isegi tasuta ega suure raha summa eest teiste solgivette.
r
rein/ 8. jaanuar 2018, 19:00
pole ma vist NORMAALNE INIMENE, sest närvidele ei käi neist punktidest miskit. Mõnikord mõni asi võib häirida nagu nt. külm Spa ruum või jahedad basseinid ja saun, kuid nende pärast närvi minna pole õnnestunud
j
Just/ 8. jaanuar 2018, 23:07
Veel vähem häirivad naabri rasvunud lapsed. Teadmata, kas mõnda neist vaevab äkki mõni haruldane ainevahetus tõbi.
h
Häirib, et keegi ei kontrolli/ 8. jaanuar 2018, 18:03
kuidas on võimalik end pesemata inimene kohe basseini või mullivanni lasta.
j
ja väga häirib/ 8. jaanuar 2018, 19:06
näiteks tabasalu ujulas tulevad lapsed basseini juurde täiesti kuivalt ja hakkavad treeneriga lobisema, treener aga ei tee märkamagi, et pestud ei ole ennast. ei saa aru, mis treener selline küll on? riidlesin seal ühega, kes just veetis pikka aega wc-s ja siis sealt oli otse basseini minemas. tegi veel nägusid ka, kui duši alla saatsin ja lubasin treenerile kaevata. jube, kui treenerid ei tea oma kohustusi, eks see hügieen lapsest peale sisse kasvatatakse ju.
lisaks on valus vaadata rasvunud lapsi, no valus lausa. aga issi või emme toob ujula ette autoga ja siis tuleb hiljem ka järgi, et jumala pärast tibukene ei peaks jalgsi mõnda sammu tegema.
t
treener/ 17. jaanuar 2018, 06:23
ma ei pese ennast ka sest kardan vett
l
Lõuna-Hiina mere äärest/ 8. jaanuar 2018, 17:56
Normaalne inimene ei käigi Eestis spas. Olen korra käinud (vist Pühajärvel, see pidi veel 1 viisakamaid olema) - piisas sellest.
e
ega muidugi/ 8. jaanuar 2018, 19:07
see lõuna-hiina meri on ju teada-tuntud puhas meri :D
m
muidugile/ 8. jaanuar 2018, 20:40
Läbipaistvus 8 meetrit - julged ilma kohal käimata veel ironiseerida?
k
keegi siin julgeb/ 8. jaanuar 2018, 21:03
Spa sõpru ebanormaalseteks nimetada, ilma neid inimesi tundmata ja viimset kui ühte Eesti spa-d külastamata.
k
Keila Tervisekeskuses/ 8. jaanuar 2018, 21:07
võib reedeti nn pensionäride päeval ennast ära minestada, kui näed kohale saabujate kollakaspruuni aluspesu, "seasõrgu" ja väljaveninud kehaosi.
u
uhuu-uhuu/ 8. jaanuar 2018, 22:08
Mis asjad on spa-sõbrad? Mingi vennaskond, kel kodus pole võimalik pesta?
t
tuutu-luutu/ 8. jaanuar 2018, 22:31
Ainult üks lõunahiina lammas võib niimoodi mõelda.
t
tuutu-luutu/ 8. jaanuar 2018, 23:15
Küsi endale perearstilt sobilikud tabletid
k
Kas/ 9. jaanuar 2018, 06:50
kedagi teist saab ka ära minestada? Tavaliselt inimene minestab, kuidas käib enda minestamine ei oska ette kujutada?
t
tallina/ 17. jaanuar 2018, 06:24
a
Anni/ 8. jaanuar 2018, 17:53
Häirib vanemad tädid,kes ei viitsi ennast pesta ennem,kui lähevad basseini.Ometi on silt üleval,et tuleb ennast pesta.Kuulsin kõrvalt, kuidas vanemad daamid kõnelesid omavahel,et miks ei kontrollita inimesi haiguste vastu.Igasugused käivad basseinis.Kuigi nad ise tulid ju ka spa-sse.
m
Mimm / 8. jaanuar 2018, 22:18
Mis vanemad tädid - ka noored tšikid käivad pesemata basseinis! Pealtvaadates ei usukski, et kogu selle meigi ja fancy trikoo all on pesemata keha. Fuu!
r
rohkem sallivust/ 8. jaanuar 2018, 17:02
Kõike võib, erinevus rikastab!
m
mmm/ 8. jaanuar 2018, 17:00
Ainult üks asi häirib - teised inimesed.

a
A/ 8. jaanuar 2018, 16:18
õ
Õnne Sepp/ 8. jaanuar 2018, 16:18
Minu arust on natuke imelikud need spaad, kus mehed ja naised koos riietusruumis on. Ma saan aru küll, et siis saab terve pere koos olla jne. Aga samas ikkagi imelik, et mingi tibi tuleb dushi alt , ainult rätik ümber ja kogu meespere saab seda vaadata. Ja nii ka, et mehed tulevad dushi alt rätik ümber ainult... Minu kapi lähedal üks mees ei viitsinud muidugi sinna riietusruumi boksi minna, vaid ikka sealsamas vahetas oma riideid. Natuke imelik oli! Ja... väiksed neiud, nii 7-8 aastased tüdrukud kuivatasid peegli ees oma juukseid, ainult aluspükstes olles!!! Mul pole sellest jah midagi, aga kes ütleb, et seal mingeid perverte pole, kellele see vaatepilt meeldiks! ( Isegi mu 10 aastane poeg arvas et see oli imelik ja tema poleks tahtnud neid tüdrukuid aluspesus näha!) Lapsevanemad, palun ärge laske oma lastel sedasi teha!
Ja ka...kui SPAs on näiteks ainult 1 või 2 mullivanni ja üks seltskond istub seal tund aega näiteks!? Laske ikka teisi ka mullivanni, igaüks istub nii 10 -15 minutit , siis saavad teised ka!
e
ee/ 8. jaanuar 2018, 16:27
"Isegi mu 10 aastane poeg arvas et see oli imelik ja tema poleks tahtnud neid tüdrukuid aluspesus näha!"
.
Keda siis ta tahtis?
t
ta / 17. jaanuar 2018, 06:26
tahtis vanamutte sangadega vahtida
n
Nurr/ 8. jaanuar 2018, 16:41
Eriti vahva, kui kanaemad oma "pisikesed titabeebid" ehk siis ca 12a pojakesed naiste dušširuumi veavad ja need siis seal suud ammuli seisavad ja paljaid naisi vahivad :)
m
mees/ 8. jaanuar 2018, 18:50
Mulle kui mehele meeldib kül poolpaljast tibi vaadata,isegi koos võiks sauna minna.
m
mann/ 17. jaanuar 2018, 22:22
ka mulle ei meeldi need spad , kus ei ole eraldi riietusruume. minu arvates see just tekitabki seda, et inimesed ei pese end. paned kabiinis trikoo selga ja enamik ei viitsi seda duši all ära võtta. aga mis kasu on pesemisest trikoo seljas?
n
naine/ 8. jaanuar 2018, 16:00
Kõige ebameeldivam on igasuguse privaatsuse puudumine nii duširuumis, kui riietusruumis. Igaühele ei pruugi meeldida enda alasti keha avalik eksponeerimine. Õnneks on mõned SPA-d sellega ka arvestanud ja häbelikum külastaja saab veidi privaatsemas keskkonnas nii pesta, kui riietuda. Välismaal on sellega veidi paremad lood.
k
kus välismaal?/ 8. jaanuar 2018, 19:13
soome ja rootsis? saksas? seal on sul nii privaatne tõesti, seal hulbivad mustadesse prügikottidesse topitud naised oma räpastes prügikottides basseinis ja nende meeste julqad isegi, sest keegi ei julge keelata, et mitte rassist olla. duširuumis aga väqistatakse väikesi poisse - ikka ju välismaal on alati parem :D
austrias tundub ka, et on parem: https://kaksplus.fi/threads/matu-raiskasi-10-vuotiaan-pojan-uimahallissa-ja-laehti-sitten-uimaan.246...
k
kui spaase lähed pimedamal ajal/ 17. jaanuar 2018, 06:27
siis käse tuled ka ära kustutada saad privaatselt olla basseinis
v
veel "toredaid" tegelasi/ 8. jaanuar 2018, 15:37
1. lastebasseinis istuvad tegelased õlletopsid käes tuima näoga.
2.Samuti enamasti mingid vene jorsid, kes viskavad miskit leili essentsi(eukalüpt vms) ning siis ise suht kiiresti välja kaovad.
3. tegelased, kes arvavad, et nii mõnus on oma õlletopsi lõpp tühjendada leilivee sisse ja siis kõva häälega rääkida, kui mõnus see rõve lebra on
4. Nt tartus auras toredad jorsid, kes tulevad sinna end maani täis jooma. Kõige lahedam on asja juures muidugi see, et vennad tuigerdavad leti juurde ja siis müüakse neile veel rõõmsalt õllet juurde.
5. Ujumisriietega saunas käivad tegelased, kes ei suuda aru saada suurest leiliruumi uksel olevast pildist, et ujumisriided tuleb ära võtta.
v
Veera/ 8. jaanuar 2018, 17:49
Aga hyva leili filmis nad ka jõid end täis ja siis yks sõitis Leningradi. Nii käibki.
m
miinustaja/ 8. jaanuar 2018, 19:14
ei saa aru, miks ei või ujumisriietega laval olla, äkki keegi selgitab, mis põhjus on? ennast küll ei häiri, kui kõik alasti ei ole.
s
Sest, et/ 8. jaanuar 2018, 19:53
Ujumisriietesse jääb basseinivee kloor külge, ja kloor hakkab aurustama soojades ruumides, mis on hingamisteedele kahjulikud. Klooriauru sa ju ei hingaks endale vabatahtlikult sisse ?
e
8. jaanuar 2018, 23:41
Enamikes kohtades on ühissaunad. Kuidas seal saab küll ujumisriietega hakkama.
l
lisan veel/ 8. jaanuar 2018, 19:15
et minu meelest on just hea, kui inimesed oma ujumisriideid kuumutavad - kaovad nii mõnedki parasiidid ja batsillid.
p
par as iit/ 8. jaanuar 2018, 19:18
seda sõna ei tohi siis kasutada õhtulehes, siis läheb modele? julmad naljad ikka. kuidas siis ütlema peab igasugu nänni kohta, mis organismil elutseb ja seda kurnab? bioloogiaraamatus miskipärast võib?
aga see, et olete selle ära keelanud, et aita üldse kaasa, nagu ei mõeldaks mur janitest kui par as iitidest, tegelikult on nad hullemad, see sõna pole piisavalt väekas niisugust s aasta kirjeldamaks.
m
Muix/ 8. jaanuar 2018, 22:32
Täpselt nii läbi lillede saadki rääkida. Kõik saavad aru õnneks.
t
tõejärgne sõna/ 10. jaanuar 2018, 16:18
uue normaalsuse kohaselt on selle asemel välja pakutud sõna "rikastajad".
e
8. jaanuar 2018, 15:28
Ei käigi neis täishigistatud,täiskustud ja läbustatud veekeskustes .Endal kodus mullivann,mõnus kuumaksminev saun,kaseviht ja aroomiõlid . Talvel,kui lund juhtub olema hüppad saunast varjulise aeda,hõõrud end lumega ja tasasi lavale! Mõnuled oma spaakeskuses ja astud kohe tuppa,isegi riideid ei pea selga panema!
v
vau/ 8. jaanuar 2018, 19:19
said ära eputada ja oma ego tõsta? enesetunne paranes? mõnule nüüd, tühisus.
m
Muix/ 8. jaanuar 2018, 22:30
Mis seal eputada. Igaüks võib omale korterisse sauna teha suurema vaevata, kui pappi veidi on ja mõnel juhul naabrid ka nõusse saad.
v
valus on/ 8. jaanuar 2018, 15:07
kui basseini pole vett lastud..
i
Isa/ 8. jaanuar 2018, 15:07
Närvidele käib, kui täiskasvanud ja vanurid ronivad (väike)lastele mõeldud sooja veega basseini ligunema.
N
:)/ 8. jaanuar 2018, 15:47
No aga mis teha, kui ülejäänud SPA on nii külm, et ei kannata mujal olla!!
a
ann/ 8. jaanuar 2018, 18:56
Pärast ligunemist kratsivad nad seal küüntega oma kandu!
j
jep/ 8. jaanuar 2018, 19:21
vot see on rõve tõesti.
i
isale/ 8. jaanuar 2018, 19:20
ära kiunu, tatikad ronivad igale poole ja kräunuvad ka veel, vastik. ja pole kuskil kirjas, et see keelatud on, bassein on kõigile, kas madal soe bassein. sinu jõnqlane ei ole midagi erilist, kui sa ise nii arvad.
m
Mimm / 8. jaanuar 2018, 15:03
Pähehüppavad, röökivad ja järelvalveta tatikad; kui inimesed lähevad pesemata basseini; alkoholi tarvitavad isikud.
.
.../ 8. jaanuar 2018, 15:18
...just-kõige hullemad ongi kisavad pärdikud..
m
MNjahhh..../ 8. jaanuar 2018, 16:29
Just-just, "vihkan" spaades lapsi, mujal nad üldreeglina mind ei sega :D
j
just/ 8. jaanuar 2018, 19:22
ja nende tibuemmed ja tibuissid, kes heldinult vaatavad, kuidas nende pärdik lärmab.
j
just nii/ 8. jaanuar 2018, 19:22
ja nende tibuemmed ja tibuissid, kes heldinult vaatavad, kuidas nende ppärdik lärmab.
e
Ewa / 8. jaanuar 2018, 21:51
Igal sammul amelevad paarid

s
Spaa keskuse needus/ 8. jaanuar 2018, 14:52
Kõige hirmsamad on peeretavad pinskarid . Vee alt tulevad metaanipursked. Mõned ka kakivad ja pissuvad.
n
no vot,/ 9. jaanuar 2018, 11:13
mida siis veel võiks lisada? Ei tulegi midagi meelde, lähme spaasse!
a
Auras/ 8. jaanuar 2018, 14:48
väga vinge kloor,laps ei saa ujuma minna,silmadele hakkab
r
reaktsioon/ 8. jaanuar 2018, 15:19
Järelikult on vette roninud palju pesemata inimesi. Kloor reageerib.
m
mida vängemalt/ 9. jaanuar 2018, 06:54
bassein kloori järgi haiseb seda rohkem kasimatuid seal liguneb. Kloor hakkab mustusega reageerima, sellest ka see hais.
k
kl/ 8. jaanuar 2018, 14:48
Meriton on noorte soomlaste läbukoht. Mullivann on neid kuhjaga täis ja joogid on basseinis. Mõni koks lähebki ümber, mis siis ja kas pissimiseks ikka viitivad välja tulla, kabistamine käib lihtsalt asja juurde. Kuskil mujal spas pole ma sellist läbu näinud. Tallink on muidugi järgmine kus basseinis saab end täis juua mugavalt.
s
soomlased/ 8. jaanuar 2018, 14:37
siis ei soovitud spaadesse,ei oskavat sauna minna,naerukoht,rahvas,kes on sauna lewiutad ja nime ka inglise keelde saanud
Pole siis neil vähemail enam eesti spaadesse asja,eesti riigi tulud polegi muu,kui sommid,kes vähesed veel käivad alkot ostmas ja spaades
o
oh heldene aeg/ 8. jaanuar 2018, 14:29
Närvidele käib eelkõige rämedalt üleklooritatud vesi, mis on ka põhjus, miks pole enam viimased viis aastat oma jalga tõstnud mitte ühtegi Eesti veekeskusse. Sest kunagi ei tea, kas saad sellest kloori jm kemikaalide kokteilist, mida vette ohtralt lisatakse, mingi lööbe või mitte, üsna tihti "õnnestus" saada. Mujal maailmas pole asi nii hull, nt Budapesti veekeskusi võib julgelt külastada.
c
Cul/ 8. jaanuar 2018, 14:44
Täiesti 100% nõus, aga eks siin ka osad põhjused välja toodud, et miks see nii on. Ega siis keegi tänapäeval peoga seda kloori sinna viska, ikka miski automaatika hoolitseb selle eest. No ja kui saunast ikka higisena vette karata, siis mis selle veega ikka muud teha, kui aga kloori juurde. Kusjuures, kui kehalt see higi natukenegi ära aurustub, siis riided imavad selle iga mõnuga endasse. Aga noh, meil oled ju kohe pervert, kui ilma riieteta sauna lähed olgugi, et sildid seda reeglina käsevad. Ei saa aru meestest kes oma poolpikkade viigipükstega või naistest kes täis trikooga sauna ja basseini vahet jooksevad, lisaks ilma vahepeal kordagi vee alt läbi käies. Ja nii see nõiaring kasvab.
Lisaks veel võb päris sageli kuulda jutte, kuidas saunas paha hakkab ja pea ringi käima. Arvake mis (mürgiseid) aure te omale sisse hingate.
P
?/ 8. jaanuar 2018, 16:04
Pole veel sattunud SPA-sse, kus on nõutud alasti sauna minekut. Igal pool on olnud ühissaunad, kus alasti sisse minek lausa keelatud. Ise ka ei tahaks avalikus kohas alasti ringi patseerida.
s
seda et/ 8. jaanuar 2018, 16:59
Ju sa pole siis Auras ja Käina ujulas käinud.
A
:)/ 8. jaanuar 2018, 17:45
Auras on nüüd ka ühissaunad ja käiakse ujumisriietega. V spa on suht norm koht. Pole kloorihaisu ja lapsi on suht vähe.
k
käi rohkem/ 8. jaanuar 2018, 19:25
a
Antsu vend/ 8. jaanuar 2018, 15:59
Oeh. Basseinivee normid (ph, seotud-, vaba- ja kogukloor) on Euroopas samasugused. Ka automaatika, mis vastavalt veele keemiat lisab, on sama. Aga näe, Eestis haiseb ja hakkab silmadele, a vat välismaal ei hakka. Haisema hakkab kloor siis, kui vesi mustaks läheb, kui keegi saunast higisena sisse hüppab või oma kannivahe enne vette minekut pesemata on jätnud. Ükskõik kust otsast vaadata, kloorihais ja punetavad silmad tekitavad kliendid endale ise. Peske ennast ja olge julged seda ka teistele meelde tuletama ning saate "rämedalt üleklooritatud veest" lahti. Kui basseinis käib päevas sadu inimesi, siis alternatiiviks teiste jäetud "kaka" sees ujumisele ongi kloorine vesi, mis seda faunat tapab. Liigse kloori kõrvalmõju on kloori järgi lõhnav nahk. Kaka mõju võib olla üksjagu viletsam. Düsenteeria näituseks.
v
Veera/ 8. jaanuar 2018, 17:43
Jurmalast tulles sygeled nädal aega.
o
oh heldene aeg/ 8. jaanuar 2018, 23:34
Normid võivad olla ükskõik kui jaburad, fakt on see, et neid euronorme kõikides riikides nii haige järjekindlusega ei täideta nagu meil. Heaks näiteks seesama Ungari, kes üleüldse seisab julgelt vastu kõiksugustele Euroopast tulevatele haigetele nõuetele, käskudele ja direktiividele.
v
Veera/ 8. jaanuar 2018, 17:45
Selliseid smolgesid nagu Prahas oli ykskord, ei ole mu silmad iial näinud.
v
vett ei/ 9. jaanuar 2018, 06:56
klooritata üle. Kui bassein puhas siis ta ei haise, kui aga sinna ronib räpane, pesemata persoon hakkab kloor tööle ja tekib ka hais. Mida vängem hais seda mustem vesi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2505
levi@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee