(Aivar Kroonmäe)

Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu! uue aasta esimeses numbris palju huvitavat lugemist nii tõsisele sõjandusfanaatikule kui lihtsalt riigikaitse huvilisele ja muuhulgas saab teada ka seda, mis saab siis, kui tavapärane sõjapidamine enam ei toimi.

Ajakirja käesoleva väljaande põhiloos küsib erioperatsioonide väejuhatuse ülem kolonel Riho Ühtegi, mis saab siis, kui tavapärane sõjapidamine ei toimi ning Tallinna tehnikaülikooli doktorant Martin Jürise heidab pilgu sõja tulevikku.

Lisaks tutvustab Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna veebel Margus Soodla esemeid, mida üks reservväelane peab õppekogunemisele kaasa võtma, endine sõjaväediplomaat Enn Tupp annab ülevaate Läti vabatahtlikust riigikaitseorganisatsioonist Zemessardze ning Toomas Alatalu räägib kodusõdade tuhast tõusvast rahust.

Peale selle vaatame, mis on peidus Taanis düünide vahel, millise arengu on läbi teinud tankid alates I maailmasõjast kuni tänase päevani, kus jookseb Eestimaa piir ning kuidas talvel looduses ellu jääda.

Ajakiri leitav nii veebis kui malevates. Kel pole aga mahti ajakirja mööda ilma taga ajada, saab selle Omniva kodulehe või postkontori kaudu koju tellida. Aastatellimus maksab vähem kui 3 eurot.

Jaga artiklit

2 kommentaari

J
jah  /   12:02, 10. jaan 2018
ammu käib juba sõja pidamine ilma paugu ja okupatsioonita.kollane rass juba ammu hävitab valgeid.sööme neid kiirnuudleid terve euroopaga ja ei tea mis seal sees on ja mis mõju nad meie tervisele annavad, sööme gemo töödeldud toitu, samuti ei tea mis järgnevatele põlvedele juhtuma hakkab,alles oli uudis ,et mingist hiinas valmistatud tampoonist lõigati modellil jalad maha, jälle ei tea millega seal mida immutatud või tehtud on, oli mingi uudis, et lastetoudusegus mingi mürkkemikaal sees oli.tegelt et tea ma ammu juba emam mida sööme mida tarbime ja kuidas see meid ja meie järeltulevaid põlvkondi mõjutab.nii et sõda ammu juba käib.
A
Alar1  /   10:01, 10. jaan 2018
Kui tavapärane sõjapidamine ei toimi, siis tuleb mundritelt eemaldada tunnusmärgid ja saata rindele nn. "rohelised mehikesed". Ise peab kõike eitama ja saatma humanitaarabi nime all relvastust ja laskemoona. Üks riik teeb juba niimoodi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis