Subaru Forester. (Pixabay)

On päris vabastav tunne sõita autoga ka palju aastaid pärast seda, kui see on kinni makstud. Aga sugugi mitte kõik autod ei kesta piisavalt kaua, märgib Jalopnik.

ISeeCars.com on analüüsinud autode andmebaase ja selgitanud välja, milliseid marke ja mudeleid kõige rohkem peetakse vähemalt 15 aastat. Andmed käivad USA kohta, aga võib eeldada, et mis markidesse puutub, siis on Eestis trendid üsna sarnased.

USA levinud vanemate autode TOP 15 edetabelit domineeris täielikult Toyota. Näiteks esimese generatsiooni Toyota Highlanderi on tänaseni alles jätnud pea viiendik selle 15 aastat tagasi ostnud inimestest. Veel olid poppide vanade ja kestvate autode nimestikus sellised Toyota mudelid nagu Sienna, Tundra, Prius, RAV4, Sequoia, Tacoma, Avalon ja Camry.

Vanade ja hinnatud autode edetabelisse pääsesid ka Honda Odyssey ja CR-V, Acura MDX, Subaru Forester, Nissan Frontier ja Volkswagen Golf. Enam kui iga kümnes poolteist kümnendit tagasi uue Golfi ostnud autoomanik sõidab sellega tänaseni või vähemalt pole raatsinud seda maha müüa ega vanametalliks viia.

Jalopnik on varem vahendanud ka sama saidi analüüsi selle kohta, milliseid automarke üldse kõige kauem peetakse. Sellest selgub, et keskmine Toyota Land Cruiseri omanik ei müü oma maasturit maha enne kui kümne ja poole aasta pärast. Meil levinumatest autodest ei raatsita niipea loobuda ka näiteks Mercedes-Benz SLK-dest – sellega sõidab keskmine omanik üheksa aastat.

Eesti maanteeameti kodulehel on ka kenasti olemas sõidukite statistika, millest muuhulgas selgub, et aasta lõpu seisuga oli registris 725 944 sõiduautot. Teiste seas näiteks lahtine seitsmeliitrise mootoriga 1965. aasta AC Cobra sportkabriolett. Aga iSeeCars.com’iga võrreldava andmetöötluse koostamisega ehk kõige levinumate üle 15-aastaste autode väljaselgitamisega jäi ÕL Mehele vähemalt esiotsa jänni. Küll aga saame SIIT lugeda mõne aasta tagust statistikakokkuvõtet, kust selgub, et Eesti kõige levinumad automargid on Volkswagen, Audi ja mõistagi ülal korduvalt äramärgitud Toyota.

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
aga  /   19:11, 10. jaan 2018
lada

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis