Jõusaalides on praegu rahvarohke aeg. Paljud uustulnukad aga ei tea, et jõusaalis kehtib oma kultuur ja käitumisreeglistik või ei oska etiketiga arvestada. Mida rohkem teineteisega arvestame, seda parem on meie kõigi kogemus ja seda tervemaks ja tugevamaks me saame, märgib Art of Manliness. See on uusaastalubadus, mida me kõik peaksime suutma pidada.

AoM on koostanud kena illustreeritud käitumisjuhendi jõusaali kasutajatele, nii uutele kui veteranidele. Lisaks märgib meesteväljaanne, et erinevates jõusaalides kehtivad oma erinevad reeglid. Näiteks lubatakse mõned treenida paljajalu ja teistes on see rangelt keelatud. Mõnes on kohustuslik kasutada talki. Kui sa täpselt ei tea, siis küsi jõusaali teenindajalt või administraatorilt järgi. Ning veel: kohtle saali varustust lugupidamisega ja säilita teadlikkus ka oma kaasvõitlejatest.

Aga illustreeritud etiketijuhendil märgitakse järgnevat:

1. Korista enda järel. Pane raskused ja hantlid tagasi õigetesse kohtadesse ja pühi higine pink üle.

2. Kasuta varustust õigesti. Ära tee hantliharjutusi tõstekangiraami vahel ega loobi hantleid nagu topispalle. Kui sa ei oska midagi kasutada, siis küsi nõu.

3. Ära tiiruta varustuse ümber, mida tahad kasutada. Samuti ära ahnitse varustust. Hüppa pingile, tee harjutus ära ja hüppa eemale.

4. Ära pilla tõstekangi maha, kui sa just ei pea. See on ohtlik, teeb müra, kahjustab põrandat ja on enamasti ebavajalik.

5. See pole mingi suhtlemistunnike. Ära helista ega võta kõnesid vastu. Ära jaga teistele treenijatele soovimatuid nõuandeid. Üldkokkuvõttes: ära käi inimestele pinda.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis