Ehk peaksid homse valentinipäeva puhul andma tutvumisäppidele puhkust ja hoopis iseenda kohtingule viima. Business Insider märgib erinevatele (meditsiini)uuringutele toetudes, et leidub mitmeid põhjuseid, miks parem on olla vallaline kui tüdruksõbra külge kinnitatud.

Esimene neist on Maximi teatel ilmselge: vallalistel inimestel on paremad sotsiaalsed sidemed. Ehk: kui sa pole hõivatud pikaajalise suhtega, siis on sul rohkem vabadust olla see kutt, kellega kõik koos hängida tahavad.

Vajadus seltsi – olgu romantilise või mitte – järele on üks peamisi inimlikke vajadusi. Psühholoogiaprofessor William Chopik ütles seda tõika kinnitades järgnevat: „Kui meid ümbritsevad mõned tõeliselt head sõbrad, siis mõjutab see tohutult meie tervist ja heaolu“.

Ka tuleb välja, et vallalised teevad sagedamini trenni. Ühe uuringu kohaselt on vallalistel inimestel madalam kehamassiindeks.

Üht vallalisepõlve head omadust mainis Business Insider veel: üksikutele inimestele mõjub omaette oldud aeg – sõpradest ja rahvast täis jõusaalist eemal – kasulikumalt. On leitud tõendeid, et üksikud inimesed suudavad enda hinnangul paremini end teostada – viia täide oma unistusi ja ambitsioone. Ehk teisisõnu: üksiolemine võib tõsta su zeni.

Kui sa nüüd hõõrud käsi ja rõõmustad selle üle, et saad öösiti voodis laiutada, siis ära sellega liialt kiirusta. Eelmisel aastal teatas New York Post, et üksikupõli tappa kiiremini kui krooniline rasvumine. Väljaanne viitas Brigham Youngi ülikooli teadlase Julianne Holt-Lunstadi sõnadele: „On kindlaid tõendeid, et sotsiaalne isolatsioon ja üksildus tõstavad märkimisväärselt enneaegse surma ohtu ja selle ohu suurus ületab mitmete muude tervisenäitajate omi.“

Jaga artiklit

2 kommentaari

J
Jüri  /   13:04, 1. apr 2018
Minu jaoks on tõsine küsimus, et kas inimkond 21-sajandil areneb edasi või tagasi ja millegipärast tundub mulle, et enamasti tagasi ja kõvasti. Seda näitab ka teadlaste viimaste aja uuringute tase - enamuses üks lollus teise otsa.
Aga üksiolekust - pole tarvis olla mingi teadlane, et öelda kuidas asjad reaalselt on - hea suhe on üksiolekust kasulikum ja halva suhte korral on jälle üksiolek kasulikum!!! Nii lihtne see ongi.
I
Ikkest vabaks  /   17:47, 13. veebr 2018
Se on küll sulatõsi, et vallalisena elades saad rohkem oma unistusi ellu viia. Mul oli mitu aastat tüdruksõber, ja noh, kuidas seda viisakalt öeldagi - ega sul väga vabadust ei ole kuhugi minna või midagi teha.
Läks aga (õnneks) nii, et sain sellest ahistavast, et mitte öelda nartsissislikust ja manipuleerivast suhtest vabaks ja olen juba käesolevaks aastaks planeerinud endale neli reisi. Kohtadesse, kuhu ma juba ammu olen unistanud minna. Vabadus minna, teha, olla. Ükskõik millal, ükskõik kellega - tahad, tule kaasa! Fantastiline tunne!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis