Kasulik

TREENI NAGU PRESIDENT: kuidas hoiavad end vormis riigijuhid? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 20. veebruar 2018, 15:27
 PantherMedia/Scanpix
Konstantin Päts teadaolevalt sporti ei harrastanud ja ka taasiseseisvunud Eesti vabariigi esimene president Lennart Meri ei realiseerunud oma – täiesti olemasolevaid – sportlikke eeldusi. Arnold Rüütel oli kepikõnniguru ja Toomas Hendrik Ilves külastas enda vormishoidmiseks jõusaali. Kersti Kaljulaid on edukas maratonijooksja ning harrastab lisaks ka suusatamist ja uisutamist. Niipalju lühidalt Eesti presidentide sportimisharjumustest. Lifehacker on aga koostanud ülevaate sellest, kuidas ja millist trenni on teinud erinevad Ameerika Ühendriikide presidendid – mõned 45-st. Võtame eeskuju.

Barack Obama mängis korvpalli, Bill Clinton ja nii George W. Bush kui ka tema isa George H. W. Bush harrastasid jooksmist. Donald Trump leiab mõnikord aega golfi mängimiseks. Kuid nüüd ajalukku.

Ärka vara ja mine ujuma

John Quincy Adams (president 1825-29) käis varahommikuti jalutamas ning kui ilm oli hea, siis tegi ta ka ühe ujumisringi. Alasti – sest miks mitte – Potomaci lisajões. Ühe legendi kohaselt istunud kord ajakirjanik teda oodates mehe riiete peale ja keeldunud tõusmast enne, kui president annab talle intervjuu.

Mine poksima

Theodore Roosevelt (ametis 1901-09) püüdis igal pärastlõunal mõned tunnikesed trenni teha. Valges majas oli tema ajal maadlusmatt ning president harrastas koos sparringupartneritega poksi, maadlust ja džuudot.

Mine matkama

William Howard Taft (1909-13) kaalus 150 kilo ringis. Siiski oli ta kohati üsna vintske matkasell. Teada on vähemalt üks juhtum, kus ta mäest mööda umbes kuuekilomeetrist rada mööda alla matkates jõudis ette ratsutanud kaaslastest. Ka nautis mees mõõdukalt golfi, tennist ja sõudmist.

Mängi huuverpalli

Herbert Hooveri (1929-33) ihuarst Joel Boone leiutas presidendi tarbeks uue mängu: huuverpalli. Sisult sarnanes see võrkpalliga, aga mänguvahendiks oli enam kui viis kilo kaalunud topispall.

Ära „käepäevi“ vahele jäta

Franklin Roosevelti (1933-45) jalad olid noorena põetud lastehalvatusest nõrgad, aga seda enam tegi ta jõutrenni oma käsivartele, rindkerele, õlgadele ja seljale.

Või vähemalt käi jalutamas

Harry Truman (1945-53) jalutas iga päev poolteist miili (ca 2,4 km) ja seda kiirusega täpselt 120 sammu minutis. Miks just selline trenn? President selgitas nii: „Mõned vananevad tähelepanuotsijad püüavad tõestada, et suudavad mängida tennist, käsipalli või midagi sarnast. Ja iga natukese aja tagant kukub mõni neist südamerabandusse surnult maha. Ütleksin, et see pole minu jaoks.“

Samal teemal

8. august 2018, 11:58
TREENI NAGU RAMBO: kuidas hoiab vormi 71-aastane Sylvester Stallone?
23. veebruar 2018, 09:54
ÜHINE PRESIDENDIMATK: Arnold Rüütel annab teatepulga Kersti Kaljulaidile üle

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee