Kasulik

TEE ISE: toekas tööpink vanast kummutist 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 21. veebruar 2018, 18:30
 Kuvatõmmis / YouTube
Allolevas videos tehtav meenutab natuke muinasjuttu kirvesupi keetmisest. Ehk: kuigi meistrimehe väite kohaselt tegi ta vanast klapiga riidekummutist tööpingi, jäi kummutist lõppkokkuvõttes ikka väga vähe järgi. Peaaegu nagu kirvesupis kirvest. Aga tema tegemistest on võimalik nii mõndagi kõrva taha panna.

* Kui sul vedeleb kodus mõni vana mööbliese, millel on mingil põhjusel metallist raam, siis tasub raami kokkuostu viimise asemel taaskasutada. Metall on väärt kraam.

* Kui asud mingit eset ümber töötlema, siis ole algusest peale valmis selleks, et sisuliselt ehitad sa kogu asja uuesti üles ja algversioonist eriti palju jälgi ei jää. Kui juba kirve paralleeli sai mainitud, siis teate ehk ka seda lugu maailma vanimast kirvest? Omanik vastab remonditeemalisele küsimusele: „Jah, olen vahetanud kaks korda tera ja seitse korda vart, aga muidu on see ikka täpselt seesama kirves.“

* Kui töötad vana ja kõva puiduga (videos vististi vana töötasapind), siis ei taha kruvid sellese hästi sisse minna. Meisterdaja jagab nippi: kruvi läheb kergemini õiges suunas siis, kui võtta appi tilgake õli.

* Videos juhtub 2.19 ajal äpardus: saagimisel tekivad puitpinna serva inetud saagimiskrammid. Näeme nutikat lahendust: vigastatud puit kaetakse tugeva liimi ja saepuruga ning lihvitakse hiljem tasaseks.

* Enda sõnul on meistrimees loomakondiliimi usku: see kuivavat väga kõvaks ja samas kergestilihvitavaks.

* Videos 14.53. Neli sahtlit. Neli kokku 16 kruviga sahtlikäepidet. Kuidas kruvida käepidemed kenasti täpselt paika ja ühele joonele, igal sahtlil samalekõrgusele? Meistrimees kasutab plastist šablooni. esmalt puuritakse sellesse käepideme järgi täpselt õigetesse kohtadesse augud ja need kantakse siis üle sahtlitele.

* Ja muidugi on kõige suurem iva see: kui tahad teha kodus ükskõik millist nokitsemis- või meisterdamistööd, siis on põrgulikult hea, kui sul on selle tegemiseks üks hea, toekas, tugev, kindel ja korralik tööpink.  

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee