Tehnika

ÜHINEMINE ÜLE KIVIDE JA KÄNDUDE: Starman-Elisa kliendid kurdavad hanguva teenuse üle (93)

Vidrik Võsoberg, 8. märts 2018, 10:08
 Tairo Lutter
Jaanuaris lõplikult Elisa alla läinud Starmani interneti- ja telepildikliendid kurdavad, et pärast teenusepakkuja formaalset muutumist on teenuse kvaliteet ka reaalselt muutunud – kahjuks halvemuse suunas. Elisa kinnitusel on hädade põhjuseks tarkvaraprobleem.

„Starmani teenus on pärast Elisa nime saamist täiesti talumatult aeglaseks ja ebastabiilseks muutnud,“ kurtis sotsiaalmeedias üks klient. „Elisa hangub juba iga päev. Ükspäev pidin mingi 10 minutit ootama, et telekava „Knight Rideri“ üles leiaks. Ja need kokkujooksmised keset näiteks laenutatud filmi, mis siis tähendab, et algab kõik otsast, hakkavad ka üle viskama.“

Ka mitmed teised telekommfirma kliendid kurdavad, et kui Starmani pilt kippus aeg-ajalt kokku jooksma, siis Elisaga juhtub seda  juba lausa iga päev. Telerit sisse lülitades jookseb seade minutiteks kokku ja üks eriti kannatlik televaataja ootas hangunud pildi naasmist lausa 45 minutit.

„Minul läks kohe peale Elisale üleminekut kõik nii-nii aeglaseks. Telekat oota 10 mintsa, et leiaks miskit üles, jooksis kokku koguaeg, internet aeglane,“ nentis Laura. Tema sõnul aga lahendas probleemi kohalekutsutud tehnik, kes digiboksi ja ruuteri ära vahetas ning „mingi uuenduse“ tegi.  

„Tegin imenippe, et telekas taas tööle saada“

Seda, et Starmani tehnika Elisa all kirstunaelaks osutus, nähtub ka Õhtulehele kirjutanud Kati põhjalikust ülevaatest.

„Viimasel ajal jääb väga tihti Facebookis silma, et inimesed kirjutavad postitusi, kus kurdavad, et Starmanist Elisaks muutunud teleteenus on jube aeglane ja hangub pidevalt ning uurivad, mida tegema peaks,“ kirjutas Kati. „Oli ka minul sama mure. Juba Starmani ajal kippus telekas tihtipeale kokku jooksma (internetiga pole kordagi probleemi olnud), seda nii kord-paar nädalas.

Alates aga selles päevast, kui Starmanist sai Elisa, muutus kokkujooksmine igapäevaseks. Eks ma siis tõmbasin juhtmeid seinast välja ja tegin imenippe, et telekas taas tööle saada, aga jubedalt ajas ikka kurjaks küll. Järelvaatamine oli aga nii aeglane, et kui tahtsid minna ajas tagasi rohkem kui ühe päeva, võttis see ikka oma 10 minutit aega, et saatekava end ära laeks.

Kuna ma infoliinil löögile ei saanud, kirjutasin neile kodulehe kaudu kirja, mispeale mulle umbes kahe nädala pärast helistati ja öeldi, et digiboks on ilmselt juba natuke vana ja ei händli enam pealetulevaid uuendusi ära. Pakuti, et tulevad ja vahetavad boksi uuema vastu välja. Nii saigi.

Nüüd enam muret pole, midagi uue boksi eest maksma kah ei pidanud. Eks natuke raske oli sobivat aega leida, et keegi ka kodus oleks, kuid üldiselt oli suhtlus väga meeldiv ja probleem sai lahenduse.“

Elisa: probleem on mõnel tuhandel kliendil

Pärisime Elisast muuhulgas seda, millise vana tehnikaga Starmani kliendid oma digiboksid minema viskama peaksid, kuidas probleemi lahendada ja kui paljusid inimesi see puudutab.

„Tehnoloogiaga on alati väljakutseid, kuid siinjuures tahame rõhutada, et Elisa interneti ja teleteenuse kvaliteet on säilinud,“ kinnitas firma meediasuhete spetsialist Taavi Teder. „Teema, millega osad kliendid täna meie poole pöörduvad, on digiboksi iseeneslik taaskäivitumine. Probleem võib esineda vanemat tüüpi digiboksidel ning võib avalduda mõnel tuhandel kliendil. Veebruarikuu lõpuga on antud probleemid suuremal osal klientidest leidnud lahendused uue tarkvara versiooni näol.

Tegemist on tarkvaralise probleemiga. Klientide boksidele saadame uuenduse järk-järgult. Vajadusel saadame tehniku, kes kontrollib ühenduse toimivust, tehniku visiit on tasuta. Vabandame olukorrast mõjutatud klientide ees!“

93 KOMMENTAARI

8
8 17. märts 2018, 13:36
Ärge jahuge nii palju,tehke antennid,antennivõimendid ja kaablid korda. Lõuna-Eestis minul toimib uus Elisa Binge TV hästi peale uuendust hästi. Kui ise jobud olete ärge sõimake Elisat.
t
Tele2 klient 13. märts 2018, 10:05
Elisa oli alati halvem operaator oma leviga ja internetiga, ostis Starman ja siis kohe tegi Starman ka halvem :D Elisa muudab maailma ---- halvemaks :D
Loe kõiki (93)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee