Venemaa kaitseministeerium avaldas äsja lühivideo uue hüpersoonilise (viiekordne helikiirus) relvasüsteemi Kinzhal väljatulistamisest.

Popularmechanicsi teatel põhineb idamaise pistoda järgi nime saanud Kinžall maa-tüüpi taktikalisel raketil Iskander-M ning see loodi eeskätt Ameerika kaitse läbistamiseks ja taktikalise tuumalõhkepea kandmiseks. Siiski pole Kinžall iseenesest midagi väga revolutsioonilist, vaid on aastaid olemasolnud relva tehniline edasiarendus. 

(Kuvatõmmis / YouTube)
(Kuvatõmmis / YouTube)

Videost saab näha, kuidas kaks pilooti lähevad oma MiG-31 Foxhound reaktiivhävitaja juurde, kontrollivad selle kõhu alla kinnitatud Kinžall-raketti ja tõusevad siis õhku. Hiiglaslik rakett tulistatakse välja ja rohkem seda ei näe. Kaitseministeeriumi teatel tabas rakett testimisalal maamärki.

Jaga artiklit

19 kommentaari

R
Room  /   09:21, 14. märts 2018
Reaalne päevane video lennukite ettevalmistusest ja startimisest muutus raketi stardihetkeks öiseks multikaks ja mida see rakett tabas polnud üldse näha. Aga punktike Putini valimistele ikka.
T
Tiit  /   08:57, 14. märts 2018
USA jäi monusalt tukkuma ja nägi unes, et neil on maailma voimsamad relvad. Sellel ajal Venemaa tegutses ja nüüd tunnistavad ameeriklased ise, et neil ei ole voimekust vene uutele tiibrakettidele vastu hakata. Samuit ka ballistilisele raketile "Satan 2".

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis