Tehnika

Autosõidu ABC: kevadine päike on kohe kohal, tee oma auto klaasid puhtaks! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 14. märts 2018, 09:26
 PantherMedia/Scanpix
Kevadine päike on väljas ja Accelerista teatel on õige aeg meelde tuletada, et auto esiklaasist näeb hästi läbi vaid siis, kui see on nii väljast- kui seestpoolt puhas ja klaasipuhastajad heas korras.

Madalalt paistev kevadpäike on niisamagi ere, aga oht autojuhi pimestamiseks on eriti suur siis, kui esiklaas on must või kriimustunud. Mida mustem on klaas, seda rohkem kevadine päike pimestab. Seega ei ole puhas klaas pelgalt esteetika küsimus, vaid puudutab otseselt liiklusohutust.

Klaasipindade puhastamise käigus tuleks ühtlasi üle vaadata klaasipuhastiharjade seisukord, sest halvas korras kojamehed võivad klaasipinda kriimustada. Kriimudega klaas võib tekitada suuremat pimestamisohtu kui puhas ja terve klaas. Kui vett pühkivatest klaasipuhastiharjadest jääb klaasile triipe, on aeg need välja vahetada.

Klaasipuhastiharjad üle vaadatud, tasuks aeg-ajalt kontrollida, kas klaasipesuvedelikku on piisavalt. Eriti oluline on seda teha enne pikemale sõidule asumist.

Kevade tuleku kaasnähuks on kõikjal lärtsuv lumesulamisvesi ja pori. Kui klaasipuhastusvedelik poolel teel otsa saab, võib esiklaasile kogunev ja seal laiali hõõrutav porikiht tekitada üpriski ohtlikke olukordi.

Pimestava päikese vastu tuleks taas välja otsida ka päikeseprillid, sest auto päikesesirmist alati ei piisa. Hea on, kui kasutate polariseeruvaid päikeseprille, mis võtavad maha liigsed peegeldused.

Oluline on silmas pidada, et kui päike häirib, tuleb sõidukiirust vähendada. Väiksemal kiirusel on nii pidurdusaeg kui ka pidurdusteekond lühem. Rusikareegel on, et kui kiirus väheneb neljandiku võrra, väheneb pidurdusmaa peaaegu poole võrra.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee