Kasulik

KASULIK OSKUS: kuidas eemaldada autolt tüütuid kleebiseid? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 15. märts 2018, 14:00
Foto: Pixabay
Autode põrkeraua- ja tagaaknakleebised stiilis „Maksud sõidavad Lätti“ või „Selge grupijuht 1997“ on mõeldud aastaid kestma: need taluvad üsna stoiliselt tuult, vihma, lund, jääd, maanteesoola ja päikest ning kipuvad vaid kergelt pleekima ja räbalduma. Räbaldumine on üks põhjus, miks autoomanikud kleebistest vabaneda tahavad. Teine põhjus on kahtlemata sõnumi sobimatus autoomaniku vaadetega – või kasvõi see, et sõnumiks on reklaam. Art of Manliness on koostanud kena illustreeritud juhendi selle kohta, kuidas tüütutest autokleebistest koduste vahenditega lahti saada.

1. Pese ja kuivata kleebise ala ja ümbrus, eemalda tolm ning pori.

2. Kasuta kuumapüstolit või fööni ja soojenda kleebist. (Esimese vahendi puhul kindlasti väga eEttevaatlikult, et auto värvi mitte kärssama ajada – toim).

3. Kasuta plastspaatlit, vana panga- või kliendikaarti, et kleebise serv ettevaatlikult üles kergitada.

4. Koori kleebis ühe aeglase ja sujuva liigutusega maha, et vältida selle purunemist.

5. Kanna pinnale liimieemaldit või klaasipesuvahendit, et eemaldada kleebise liimi jäägid. (Efektiivne, aga defitsiidiks muutuma kippuv liimieemaldusvahend on ka setude üks lemmikjooke eeter – toim).  

6. Puhasta ja poleeri kleebise all olnud pind, kanna värvi kaitseks peale autovaha. Kui kleepekas oli klaasil, siis mõistagi ei pea vahatama hakkama.

Samal teemal

17. oktoober 2018, 13:48
GALERII | Liiga kõrgete aktsiiside vastu protestijad on jälle hoos. Seekord avaldatakse meelt Toompeal
20. august 2018, 14:35
ÕL GALERII JA VIDEO | „Maksud sõidavad“ kogub rahvast Kuusiku lennuväljale: „Me tahame poliitilist vastutust poliitikute poolt!“