Militaar

VIDEO | Kuulikindlate vestide tootja laseb enda pihta automaadist tulistada 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 27. märts 2018, 15:47
 Kuvatõmmis / YouTube
Kui Apple’i juht Tim Cook kasutab avalikult iPhone’i või Apple Watchi, siis on see temast igati loogiline viis näidata, et ta usub oma ettevõtte toodetesse. Aga üks Ukraina firmajuht viib selle põhimõtte äärmuseni, näidates oma nahal, et ta usub enda toodetava kuulikindla vesti töökindlust.

Ukrainian Armor toodab sõjaväevarustust, kirjutab LadBible. Allolevas videos seisab ettevõtte tegevdirektor Vjatšeslav Nalyvaiko valget triiksärki ja oma firma kuulikindlat vesti kandes naeratavana lumisel väljal – ja laseb kümnekonna meetri kauguselt tulistada enda pihta Kalašnikovi automaadist. Seejärel demonstreerib ta kaitseplaadis olevat kuuliauku. Ega näi sealjuures sugugi veritsevat.

„Kui sa toodad kuulikindlaid veste, siis pead olema kindel, et teed seda õigesti,“ on ta kirjutanud firma Facebooki lehel.

Nalyvaiko teatel kasutab firma vestides ballistilisi plaate, mis on tehtud terase asemel eriti peenelt välja töötatud polüetüleenilist ja peaks pakkuma terasest paremat kaitset. Materjal on kujundatud kuuli kineetilist energiat hajutama, mistõttu vesti omanik seisab ka pärast lasku oma jalgadel ega saa kuulilöögist haiget.

Samal teemal

18. mai 2018, 10:46
VIDEO | UUS TREND: firmajuhid tõestavad kaitsetoote kuulikindlust enda pihta tulistada lastes

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee