Suhted

Tapa oma seksuaalelu – ära pese nõusid! (1)

Ohtuleht.ee, 5. aprill 2018, 11:59
 Pixabay
Prügi väljaviimine on tüütu. Tolmu imemine imeb. Vannitoa koristamine on hullemgi. Aga milline on kõige tõenäolisemalt suhtesse tülisid külvav kodutöö? Nõude pesemine, märgib Men’s Health.

Council of Contemporary Families’i (kaasaegsete perekondade nõukoda) värskes raportis märgitakse, et kõigist tüütutest kodutöödest mõjutavad suhet kõige negatiivsemalt pesemist ootavad mustad sööginõud. Seda siis, kui – pane tähele – naised sagedamini selle kohustuse külge kleebitud on.

Võrreldi naisi, kelle partnerid aitasid nõusid pesta ja heteroseksuaalses suhtes naisi, kes ise enamasti nõusid pesid. Kraanikausi külge liimitud naised leidsid, et nad on oma suhtega vähem rahul ja neil oli selles rohkem tülisid. Ka kinnitasid need naised, et seks on halvem. Aga kui partnerid täitsid kohustusi kordamööda või stiilis „sina teed süüa, mina koristan“, siis oli nende suhe märksa õnnelikum.

Mustad nõud on suhtes peamiseks detonaatoriks erinevatel põhjustel. Peamine neist see, et räpased nõud tekitavad vastikustunnet, sest keegi ei vaimustu vanade nätskete toidujäätmete näppimisest. Teine põhjus oli see, et erinevalt heast kokast keegi nõudepesijat ei kiida. Kolmanda põhjusena tõid naised välja, et nemad satuvad väga sageli täitma kodutöid, mis hõlmavad laste ja partneri tekitatud segaduste likvideerimist – aga partnerite tööks on samal ajal näiteks muruniitmine või paari küttepuu lõhkumine. See tekitab rahulolematust, märkis uuringu autor Dan Carlson.

CCF-i raportist selgus, et nõudepesukohustuse jagajaid on tasapisi rohkem – 1999. aastal tegi nii 19% paaridest ja 2006. aastal 26%. See on hea algus, aga number võiks olla sada. Kui hoolid oma suhtest ja sealjuures ka seksuaalelust, siis haara nüüd nuustik – kraanikausis on lasu pesemata taldrikuid.

1 KOMMENTAAR

a
aga 5. aprill 2018, 19:28
mul peseb nõudepesumasin ja ei mingit draamat...

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee