Reis

GALERII JA VIDEO | Eestlane käis maailma suurimal kruiisilaeval: seal näeb tipptasemel etteasteid ja muusikalietendust! (25)

Ohtuleht.ee, 11. aprill 2018, 16:14
Symphony of the Seas Erakogu
Äsjavalminud maailma suurim kruiisilaev Symphony of the Seas tegi lihavõttepühade ajal Vahemerel esimese reisi. Uut kruiisilaeva käis kaemas ka eestlanna Anu Grabbi.

Symphony of the Seas on 362 meetrit pikk ja kaalub 228 000 tonni. Rekordaegadel võib tema 18 tekil viibida ligi 9000 inimest: 2200 meeskonnaliiget ja kuni 6680 reisijat. See on suurim kruiisilaev, mis eales ehitatud. Esimesel hooajal seilab laevahiiglane Vahemerel, novembri lõpus teeb aga esimese Miamist algava reisi Kariibi merel, kuhu jääb arvatavasti pikemaks ajaks.

Symphony of the Seas esimene reis algas 31. märtsil Barcelonast ning kestis viis päeva, peatused tehti Napolis ja Roomas. Anu sõnul läksid nad abikaasaga kruiisile spetsiaalselt uut laeva vaatama. "See oligi tõmbenumber, et täitsa uus. Ma olin kolmandat korda kruiisil. Muidu polekski läinud, aga see mõte, et lähed tuttuue laeva peale ja saad magada sellises kajutis, kus keegi enne pole maganud, tegi selle ahvatlevaks," räägib ta.

Symphony of the Seas Erakogu

Meelelahutust leidub igale maitsele: söögikohad, baarid, karussellid, spordiklubid, basseinid, liutorud, raamatukogu, üks osa laevast meenutab Central Parki. Mängib elav muusika, toimuvad erinevad show'd. Näiteks saab jälgida akrobaate, iluuisutajaid, vettehüppajaid, kujundujujaid, köielkõndijaid ja nautida muusikalietendust. Esinejate tase on Anu sõnul väga kõrge. Palju on Ida-Euroopa artiste, aga ka kanadalasi, hispaanlasi ja teisi.

Symphony of the Seas Erakogu

Symphony of the Seas erineb Anu hinnangul teistes laevadest just seetõttu, et väga palju on mõeldud lastele. "Suund on lastega peredele. Eri vanuses laste jaoks on hästi palju asju juurde tehtud, mida eelmise laeva peal ei olnud," räägib ta. Lastele on oma teater ja väga palju erinevaid tube beebidest kuni teismelisteni. Firma kodulehe andmetel ehitati laeva isegi kahekorruseline peresviit.

Symphony of the Seas Erakogu

Suured rahvamassid Anu ei häirinud, sest inimesed hajuvad laeva peal laiali. Ainult lõunasöögi ajal, kui avatud oli vaid üks söögikoht, tundus, et rahvast on palju. Isegi laeva või laevalt maha minek oli korraldatud nii sujuvalt, et ei tundnudki, et korraga liigub üle 6000 inimese.

Uute asjade puhul kipuvad tavaliselt tulema välja vead. Kas kõik töötas nagu pidi? "Kõik sujus, aga remondimehi oli tihti näha siin ja seal nokitsemas. Võis näha paanikamomente, kui mehed tormasid kuskile, riistad käes. Ilmselt tuli seliseid n-ö tulekustutamisi päris palju ette," vastab Anu ja lisab, et remondimeeste tegevust võis pigem märgata siis, kui kuskile pikemaks ajaks istuma jäid, sest tegutseda püüti pigem varjatult.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee