14
fotot
Symphony of the Seas (Erakogu)

Äsjavalminud maailma suurim kruiisilaev Symphony of the Seas tegi lihavõttepühade ajal Vahemerel esimese reisi. Uut kruiisilaeva käis kaemas ka eestlanna Anu Grabbi.

Symphony of the Seas on 362 meetrit pikk ja kaalub 228 000 tonni. Rekordaegadel võib tema 18 tekil viibida ligi 9000 inimest: 2200 meeskonnaliiget ja kuni 6680 reisijat. See on suurim kruiisilaev, mis eales ehitatud. Esimesel hooajal seilab laevahiiglane Vahemerel, novembri lõpus teeb aga esimese Miamist algava reisi Kariibi merel, kuhu jääb arvatavasti pikemaks ajaks.

Symphony of the Seas esimene reis algas 31. märtsil Barcelonast ning kestis viis päeva, peatused tehti Napolis ja Roomas. Anu sõnul läksid nad abikaasaga kruiisile spetsiaalselt uut laeva vaatama. "See oligi tõmbenumber, et täitsa uus. Ma olin kolmandat korda kruiisil. Muidu polekski läinud, aga see mõte, et lähed tuttuue laeva peale ja saad magada sellises kajutis, kus keegi enne pole maganud, tegi selle ahvatlevaks," räägib ta.

Symphony of the Seas (Erakogu)

Varasemalt on Anu käinud samuti firmale Royal Carribean kuuluval laeval Allure of the Seas. "See laev oli peaaegu sama jaotusega. Ta oli lihtsalt natuke suuremaks tehtud ja asju juurde lisatud," räägib ta. Anu abikaasa oli sellisel laeval esimest korda ja tema vau-efekt oli suurem, sest nii suurel laeval ei saagi õieti aru, et laeva peal oled.

Meelelahutust leidub igale maitsele: söögikohad, baarid, karussellid, spordiklubid, basseinid, liutorud, raamatukogu, üks osa laevast meenutab Central Parki. Mängib elav muusika, toimuvad erinevad show'd. Näiteks saab jälgida akrobaate, iluuisutajaid, vettehüppajaid, kujundujujaid, köielkõndijaid ja nautida muusikalietendust. Esinejate tase on Anu sõnul väga kõrge. Palju on Ida-Euroopa artiste, aga ka kanadalasi, hispaanlasi ja teisi.

Symphony of the Seas (Erakogu)

Symphony of the Seas erineb Anu hinnangul teistes laevadest just seetõttu, et väga palju on mõeldud lastele. "Suund on lastega peredele. Eri vanuses laste jaoks on hästi palju asju juurde tehtud, mida eelmise laeva peal ei olnud," räägib ta. Lastele on oma teater ja väga palju erinevaid tube beebidest kuni teismelisteni. Firma kodulehe andmetel ehitati laeva isegi kahekorruseline peresviit.

Symphony of the Seas (Erakogu)

Suured rahvamassid Anu ei häirinud, sest inimesed hajuvad laeva peal laiali. Ainult lõunasöögi ajal, kui avatud oli vaid üks söögikoht, tundus, et rahvast on palju. Isegi laeva või laevalt maha minek oli korraldatud nii sujuvalt, et ei tundnudki, et korraga liigub üle 6000 inimese.

Uute asjade puhul kipuvad tavaliselt tulema välja vead. Kas kõik töötas nagu pidi? "Kõik sujus, aga remondimehi oli tihti näha siin ja seal nokitsemas. Võis näha paanikamomente, kui mehed tormasid kuskile, riistad käes. Ilmselt tuli seliseid n-ö tulekustutamisi päris palju ette," vastab Anu ja lisab, et remondimeeste tegevust võis pigem märgata siis, kui kuskile pikemaks ajaks istuma jäid, sest tegutseda püüti pigem varjatult.

Jaga artiklit

25 kommentaari

L
lugeja  /   07:33, 14. apr 2018
Aga miks peab piltide vahel kümme korda mingeid tobedaid jalanõusid reklaamima

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis