Reis

LÕPUKS OMETI: lähitulevikus valmivad vooditega reisilennukid (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. aprill 2018, 14:47
 Carofoto / Scanpix
Sul on kõrini katkendlikust poollamavas asendis tukastamisest lennuki kitsastel istmetel? Õnneks saavad pikamaareisijad üsna pea norsata märksa ruumikamates narivoodites, kirjutab Maxim.

Airbus lõi mesti Prantsusmaa firmaga Zodiac Aerospace, et ehitada 2020. aastal valmivatesse Airbus A330 reisilennukitesse magamiskoid.

Ainus konks on see, et lendavad magamiskookonid hakkavad asuma lennukite lastiruumis. Kui mugavama uinumise huvilisi on vähe, siis saavad lennufirmad magamismoodulid välja visata ja asendada tavapäraste lastikonteineritega.

Airbusi kõneisik Jacques Rocca ei öelnud CNNile, kuidas täpselt magamiskabiinide kasutusvõimalust reisijatele pakkuma hakatakse ja kui palju see maksab. Need on aga tema sõnul mõeldud eeskätt pikamaareisijatele, kes tahaks oma istmest lahkuda ja pikali heita. Kindlasti aga peavad mõnusama magamise soovijad maksma voodi eest lisatasu. Üsna kindlalt on see aga märksa väiksem kui kulu voodiga eralennukile. Ning ka mugavam, kui seni äriklassis reisijatele võimaldatu.

Aknaaluseid kohti lastiruumis mõistagi pole.

 Airbus

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee