Tehnika

Geely Borui GE: esimene Volvo hübriidtehnoloogial põhinev Hiina auto (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 16. aprill 2018, 10:26
 Tootja
Volvo põimub järjest rohkem emafirmaga: eelmisel nädalal avalikustati esimene Geely mudel, mis kasutab rootslaste valmistatud hübriidajamit. Pistikhübriid Geely Borui GE jõuab Hiinas müügile sel suvel, ent tootja siht on autot müüa ka üleilmselt.

9. aprillil esitletud Geely Borui GE pistikhübriidiga seoses andsid hiinlased viisaka vihje, et auto jõuallikas on disainitud „Euroopa uurimis- ja arendusüksuses.”

Teisisõnu, klassikaliselt eht-volvoliku disainiga sedaani jõuallikas tuleb otse Volvo tehasest ning on seesama, mida kasutavad nii Volvo XC40 nunnumaastur kui Lynk & Co 01 ja 02 mudelid.

Digividin ruulib

Geely Borui GE on sisuliselt 2015. aastal tootmisse jõudnud Borui EC9 mudelivärskendus: lisaks rootslaste hübriidajamile on sel uuendatud esiosa ning lisatud sõitjateruumi digividinaid, mis peaksid süvendama muljet eriti keskkonnasõbralikust autost.

Auto teljevahet on kasvatatud 20 mm (2870 mm) ja kogupikkust 30 mm (4986 mm). Välist ilmet lisavad moodsad leed-tuled, mis üldvaates meenutavad Volvo eelmiste põlvkondade disaini. Hübriidajamiga auto on ära tuntav ka parema esitiiva juures paikneva laadimisluugi järgi.

GE sõitjateruumis valitseb aga tõeline tulevikuihalus: siin on (Rootsi) disaineritel lastud toimetada oma soovide järele ning varasema Boruiga ei seo uustulnukat põhimõtteliselt miski.

12,3-tolline digidisplei voolab üle armatuuri, vangistades pimedas pilku plinkivate dioodide mustritega. Keskkonsool on moduleeritud kinni püüdma kõik vidinad, mis kasutajal käes juhtuvad olema. Seal on ka juhtmeta laadimise sahtel nuhvlile. Ühenduvus ja silmailu kõigepealt.

Mis on Geely jõuallikaks, milline on käigukast, milliseid uudiseid on Pekingist veel oodata ja milliseks kujuneb auto hind, loe edasi Acceleristast.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee