Suhted

KUI NAISE PARIM SÕBER ON KUTT: kuidas kantseldada kiivust ja kahtlusi? (2)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018, 10:33
 PantherMedia/Scanpix
Su uus tüdruksõber leiab, et teie suhe on piisavalt hea ja kindel, et tutvustada sind oma parimale sõbrale. „Olen kindel, et sina ja Mihkel saate hästi läbi,“ poetab ta. Mihkel?!

Jah, su pruudi parim sõber on meessoost, maalib AskMen. Heteromees. Kutt, kes võib olla sinu tüdrukust sisse võetud. Ja isegi kui ka pole, on ta Mees Temakese Elus: keegi, kes tunneb su tüdrukut paremini kui sina. Mis siis, kui ta vihkab sind ja püüab teie suhet saboteerida? Äkitselt löövad kõik su halvimad instinktid välja ja sa tunned koopamehe tasemel armukadedust. Kuidas sellega toime tulla? Sa ei taha külmavereliselt käitudes tüdrukule valetada, aga kindlasti ka mitte temas ebamugavust tekitada. Ära põe, loe alljärgnevat.

Kõigepealt rahune

Jah, me kõik oleme näinud neid filme, kus läbivaks jooneks on see, et daami keskkooliaegne parim sõber on siiamaani temasse armunud, ta rikub seda välja öeldes pulmad ja nad elavad õnnelikult elu lõpuni. Hea uudis on aga see: neid stsenaariume kirjutavad tüdinud stsenaristid. Kui Hollywoodil on värsked mõtted otsas, ei tähenda see veel, et sinu armastus on ohus.

Pea meeles, et sina oled neiu peika. Mingil põhjusel pole Mihkel seda. Isegi kui Mihkel näeb välja nagu filmistaar, on su daam mingil põhjusel tõstnud ta vaimselt parima sõbra/venna kategooriasse. Selles kategoorias pole midagi seksikat. Korruta endale: kui nad tahaksid omavahel sebida, siis nad sebiksid omavahel.

Ebakindlus pole kunagi meeldiv

Täiesti normaalne on nende sõpruse kohta küsimusi esitada. Näiteks nii: „Aa, su parim sõber on kutt? Äge. Kaua te teineteist tunnete?“

Kui aga tahad näidata, kui ebakindel sa (teie suhte osas) oled, siis vali see HALB versioon: „Oh, su parim sõber on kutt? See on ju natuke veider, kas sa ei arva nii? Kas te olete kunagi sebinud? Mitte kunagi? Isegi mitte kunagi purjuspäi? Ee, milline inimene ta on? Kas ta on sinu meelest seksikas?“

Sellised küsimused näitavad daamile su ebakindlust teie suhte osas ja ühtlasi näitavad talle, et sa ei talu, kui tema elus on teisi mehi. Lõppude lõpuks on 21. sajand ja pole ebaseaduslik, kui naised ja mehed on omavahel sõbrad.

Ära pommita naist selliste küsimustega, ükskõik kui kiire sul vastuste saamisega ka poleks. Sul on piisavalt aega küsida nende suhte kohta rahulikul ja argisel moel. Väga võimalik, et ta pakub seda infot täiesti vabatahtlikult. Ära sunni teda kaitsepositsiooni.

 PantherMedia/Scanpix

Kohtu sõbraga niipea kui võimalik – ja käitu kenasti

Mida varem kohtute, seda parem. Päriselu versioon Parimast Sõbrast pole kunagi nii heidutav kui see versioon sinu peas. Sa võid märgata, et sel mehel on komme nina nokkida või kohutav kingamaitse ja saada aru, et ta pole mingi seksijumal, kes sinult kohe tüdruku üle lööb.

Paku välja mingi rahulik keskkond, et sul ei tekiks kiusatust käituda agressiivselt või pakkuda välja mingeid riistapikkuse võrdlemise võistlusi. Sul pole vaja midagi tõestada, sest see kutt on samas positsioonis nagu oleks naise sõbranna. Nii et ei mingeid „mul on suurem“ stiilis mänge – käitu sõbralikult ja viisakalt.

Ole võistluslikkuse asemel lahke ja see info läheb su daamile edasi.

Kui miski teeb muret, siis räägi sellest

Oletame, et su tüdrukul on pikaajaline traditsioon käia oma meessoost parima sõbra juures ööbimas – nad joovad end koos täis ja vahivad öö otsa filme. Igati arusaadav, et sinus tekitab muret, mis nende pidžaamapidude käigus võib juhtuda. Halb viis selle murega toimetulemiseks on frustreeruda ja tüli norida. Stiilis: „Jälle Mihkli juurde? Miks te nii tihti ninapidi koos olete? Kas tal pole midagi paremat teha?“

Jah, võib tõesti tunduda veider, et nad niipalju koos on. Aga kui sa keelad naisel temaga hängida või käitud vaenulikult, siis oled sina see pool, kes suhet allavoolu laseb. Kuidas sulle meeldiks, kui naine sinu sõprade suhtes mingi ultimaatumi välja käiks? Ära lase ebakindlusel end tropiks muuta – see ei lahenda midagi. Püüa käituda viisakalt ja taktitundeliselt. Näiteks umbes nii: „Hei, noh, ma tean, et sina ja Mihkel olete hästi lähedased ja tore, et teil on koos lõbus. Aga ma ei tea, millised piirid teil on ja see tekitab natuke muret. Kas võiksime sellest rääkida?“

2 KOMMENTAARI

m
Mikk 5. detsember 2018, 21:46
Usun sammuti ,et se lõppeb voodis ja se pole sõprus .
j
juga 18. aprill 2018, 02:48
See on täisjama. Varem või hiljem lõppeb selline sõprus ikkagi voodis. Ükskõik, kumb siis kumba toetab ja lohutab.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee