Elame maailmas, mis on täis halbu uudiseid. Nii on meile valgusekiireks uuringud, mis leiavad, et mõõdukas napsutamine on kasulik südamele või et raukadele on alkohol tervislikum kui sport, märgib Esquire. Ent mitmete värskete teadete kohaselt on alkoholi kasulikkus ülehinnatud. Osalt sellepärast, et alkoholitööstus ise mõjutab uuringuid, mis napsi tervisemõjude valdkonnas tehakse.

Huffington Post on sõnastanud järgnevalt:

„Kui oled näinud pealkirju selle kohta, et punane vein on südamele kasulik või et mõõdukas alkoholitarvitamine on seotud pikema elueaga, siis oled näinud alkoholitööstuse mõju terviseuuringutele.“

HP väidab otsesõnu: alkoholitootjad rahastavad uuringuid, et veenda inimesi, nagu oleks joomine tervislik.

Vähemasti ameeriklased näivad liimile minevat: 2015. aastal tehtud uuring näitas, et üks inimene viiest usub, et „mõõdukas joomine“ on tervisele kasulik. Eriti uskusid seda väidet inimesed, kes ise napsu võtsid.

Eelmisel kuul teatas New York Times, et riiklikus terviseinstituudis praegu käimasolevat kümneaastast ja sada miljonit dollarit maksvat uuringut rahastavad suures mahus alkoholifirmad. Ning nood annetasid uuringuteks raha ootuses, et selle tulemused näitavad kerge joomise tervislikkust.

Esquire’ teatel on „mõõduka joomise“ kaitsmise probleemiks see, et mõõdukus on väga subjektiivne mõiste. Tegelikus elus näeb see välja nii, et mida rohkem me sööme – või siinkohal joome –, seda suuremat portsu peame mõõdukaks. Rusikareegel aga paistab olevat, et kõik, mille tarbimist me naudime, on meile halb. Ja meie valikuks on surra kas eakade munkade või noorte rõõmsate elupõletajatena.  

Jaga artiklit

4 kommentaari

J
jeh   /   06:45, 18. apr 2018
mõõdukus on kahtlane asi. Mõõdukus oleks vast õlleke või 100g kanget alkoholi päevas. Aga see on kindel tee sõltuvusele. Igaühel on häid päevi ja väga halbu päevi. Su mõõdukus muutub halbadel päevadel rohkemaks kui mõõdukus ja siit algab sõltuvus ja allakäik.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis