Tehnika

Uuring: sodiaagimärk aitab põhjendada liikluskäitumist 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. aprill 2018, 09:22
Ratase valitsuse eksminister Jaak Aab on horoskoobiratta kohaselt aprilli algul sündinuna Jäär. Nende kohta kirjutab horoskoobimeister, et "Jääradel on alati kiire". Tõsi - Aabil oli liikumisega nii kiire, et ta ei jõudnud organismis alkoholi täielikku lahtumist ära oodata.  Pixabay
Sodiaagimärk aitab sul õigustada oma lollakat liikluskäitumist. Või siiski mitte, selgub kindlustusfirma Privilege tellitud uuringust. Vaata üle, milline riskikäitumine iseloomustab sinu või su tuttava tähemärki.

Ameeriklased usuvad tõsimeeli, et sodiaagimärk annab aimu autojuhi riskikäitumisest liikluses ning võimaldab ennustada, kas ja millisesse õnnetusse Jäär, Vähk või Kalad võivad sattuda. Kindlustusfirma Privilege otsustas uuringupartneriks valida staarastroloog Debbie Franki, kes analüüsis enam kui 2000 autojuhi käitumist nende sodiaagimärgi alusel.

Debbie Frank on teinud isikuhoroskoope paljudele maailmakuulsatele näitlejatele, muusikutele ja muidu rikastele. Üks tähemärgi-üldistus liiklusse ei ole sellise kaliibriga horoskoobimeistri jaoks just teab kui suur vaev.

Sa ei suuda parkida? Kollektsioneerid parkimistrahve? Liiklusraev võtab silme eest mustaks? Loomulikult on asi sodiaagimärgis. Või siis mitte!?

Kindlustusfirma juhi Charlotte Fieldingi hinnangul on liiklusviisakusega lood halvad. Selleks, et muuta liiklemist ohutumaks, peab igaüks vastutama oma käitumise eest. Oma sodiaagimärgi omapäraga arulagedat käitumist välja ei vabanda. Vähemalt mitte ametlikult.

Debbie Frank küsitles 2000 autojuhti ning lasi neil rääkida oma hirmudest ja tunnetest autoroolis. Siis võttis ta ette kindlustusfirma statistika ja horoskoobid ja hakkas paralleele vedama. Uuringutulemused ja kommentaarid on allpool.

Mida horoskoobimeister kõigi tosina tähemärgi liikluskäitumise kohta leidis, loe Accelerista huumori- ja irooniarubriigist „Ostetud load“.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee