Kasulik

KASULIK NIPP: kuidas teha vanast telefonist valvekaamera? (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 27. aprill 2018, 12:18
Foto: Kuvatõmmis / Google Play
Sul on sahtlisse vedelema jäänud nutitelefon, mille aku enam särtsu ei pidanud või mis lihtsalt moraalselt vananes. Samas on sul vajadus näiteks beebimonitori, ulakat koera valvava kaamera või kasvõi mingi sellise lahenduse järele, mis aitaks sul hoida silma peal trepikojal või lindude söögimaja külastajatel. Heureka!

Medium kirjutab, et vana Android-nutitelefoni saab kergesti kasutada otsevideot edastava veebikaamerana. Ühendus toimib WiFi kaudu.

Ühendad oma vana telefoni WiFi võrku (ilmselt esmalt seinapistikusse) ja laed alla äpi nimega IP Webcam. Selle häälestamine pole mingi kosmosetehnoloogia ja isegi algaja tehnikasõber saab selle tehtud. Võimalik on panna tehnika tööle rakenduma ka näiteks heli või liikumise peale.

Igatahes: äpp esitab sulle telefoni ekraanile selle sama seadme kohaliku IP-aadressi. Näiteks http://192.168.0.6:8080. Pane see kirja. Pane telefon soovitud kohas kindlalt paika, nii et selle kaamera saaks püüda sinu soovitavat pilti, vaata, et WiFi oleks sisse lülitatud. Üsna kindlalt peab läheduses olema elektripistik.

Teises toas, köögis, saunas või kus iganes avad oma arvuti ja toksid kas brauseri aadressireale telefoni IP-aadressi või otsid VLC pleieris File>Open Network ja sisestad sinna http://192.168.0.6:8080/video. 

Rakendust saab panna toimima ka kahepoolse helivahendajana ehk seda saab kasutada beebimonitorina.

ÕL Mehele jäi mõtlema vanade mobiiltelefonide külmakindlusele ja sellele, kuidas võiks külmkapi seest elektrit saada. Mõistagi selleks, et saaks saunast veebikaamera kaudu vaadata, kui palju külmikus veel õlut alles on ...

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee