Ajalugu

VIDEO | Vaata, kuidas töötab Lego klotsidest hommikusöögirobot 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 7. mai 2018, 16:23
Foto: Kuvatõmmis / YouTube / The Brick Wall
Keegi on meisterdanud üleni Lego klotsidest koosneva hommikusöögi valmistamise masina ja see on imeline, õhkab Popular Mechanics.

Hommikusöögirobot koosneb põnevatest ja keerukatest osadest, näiteks seadeldis, mis suudab muna pooleks lüüa ja pannile pillata, ilma et koored järele kukuks. Lisaks pannilabidas, mis mune ja peekonit pannil liigutab, ja käpp, mis hoiab praemuna paigal, et selle saaks taldrikule lükata. Robot oskab ka toitu soola ja pipraga maitsestada.

„Mu isa teeb igal laupäeval ja pühapäeval hommikusöögi – see tähendab 104 korda aastas! ta vääris seda kingitust,“ kirjutas masina autor YouTube’i kanalil The Brick Wall.

Mehe sõnul oligi muna lahtilöömise mehhanismi meisterdamine kõige keerukam ja selle valmissaamiseks kulus pea nädal. Testimisel selgus, et koored pudenevad pannile ühel korral 11-st.

Lego detailid on kaetud teibiga, et need ei puutuks toiduga kokku ja masina puhastamine poleks seetõttu paras õudusunenägu.

Varem on sama legomeistrimees ehitanud näiteks pea tuhandest osast koosneva Lego Roomba, mis suudab mööda tuba laialipaisatud Lego tükid kokku korjata, ja Lego kombaini, mis hakib rohelist sibulat ning korjab üles tomateid ja õunu.

Kuidas aga Lego hommikusöögirobot töötab, vaata allolevast videost.