Tehnika

Sähke õrritajat! Venemaa telekanal avalikustas presidendilimu Auruse mudelipere teise liikme (4)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 10. mai 2018, 09:16
 Россия 24
7. mail, president Putini ametissevannutamisel sai maailm esmakordselt näha Venemaa kõige uhkemat sõidukit, limusiini Aurus Senat. Päev hiljem avalikustas telekanal Россия 24 Auruse perekonna teise liikme, väikebussi Aurus Arsenal.

Ühtsel moodulplatvormil (Единая модульная платформа) põhinev noobelsõidukite pere koosneb neljast liikmest, mis on oma nimed saanud Kremli tornide järgi: limusiinist ja sedaanist (limusiinist lühema kerega) Senat, väikebussist Arsenal ning kõikjalsõitjast nimega Komendant.

Kõik neli noobelsõidukit on mõeldud teenindama Venemaa kõrgeid riigiametnikke ning esialgu tuleb neid tootmisliinilt vaid väikepartiidena, aasta maksimaalselt 150-300 autot. Kui aga huvi on laiem ning autod end õigustavad, pole välistatud nn tavakodanikele müük ja ehk ka eksport.

Mitte juhuslik kaader

Россия 24 tele-eetris näitamine ei olnud sugugi juhuslik: praegu alles testimise järgus olev mahtuniversaal Arsenal vilksatas kaadris täpselt sel ajal, kui käis intervjuu Venemaa tööstus- ja kaubandusministri Denis Manturoviga.

Nagu pildist paistab, erineb väikebuss üsna vähe Venemaa patendiametile esitatud renderdatud piltidel nähtust. Pole kahtlustki, see esinduslik sõiduk on loodud, et näidata Venemaa autotööstuse parimaid tahke.

Kõige julgem konkurent

Moodsa joonega bussi ninaosalt võib peaaegu pimegi välja lugeda konkurentide nimed: Rolls Royce, Bentley, Maybach ... sõidukil on iseloomulik kolmnurkne aknajoon ning suured liuguksed külgedel. Kaadris vilksatas ka Arsenali riiklik mudelitähis, mille alusel saab Автокода andmebaasist lihtsalt välja võtta sõiduki tehnilised andmed.

Ilmselt 9-kohalise C-klassi sõiduki kapoti all jõristab 600-hobujõuline 4,4-liitrine V-8 turbo – bensiinimootor, mida assisteerib elektrimootor ning mis tõenäoliselt pärineb Porsche tallidest nagu ka perekonna uhkuse, limusiin Senati jõuallikas.

Hübriidajam töötab kombineerituna 9-astmelise automaatkastiga CATE R932, mis on valmistatud Venemaal. Aurus Arsenali buss kaalub umbes 3,5 tonni ning seda saab reisijateveolt ümber kombineerida ka mitmeotstarbeliseks sõidukiks. Tõenäoliselt hakkavad Arsenaliga liikuma ka presidendi ihukaitsjad ja salateenistus.

Enamus Auruse vajaminevatest osadest on toodetud Venemaa kohalike ettevõtete poolt: näiteks valmistatakse Nižni Novgorodis spetsiaalselt sellele mudeliperele mõeldud kütusepaake ning sadulsepad teevad kunstpisteid Rjazanis.

Päris rahvusvahelise toeta seitse aastat veetud Korteež siiski läbi ei saa: NAMI meeskonna põhituumikus on ka välismaiseid konstruktoreid ja insenere. Porsche hübriidajameid sai juba nimetatud, aga ka kogu kaasaegne ühenduvus ja moodsate turvaabide süsteem tuleb Venemaale importida.

Kuidas telekanal autot vaid osaliselt näidates intriigi tekitas, millal kõik Auruse mudelipere liikmed avalikustatakse ja rahva ette tuuakse, kui palju need autod maksma hakkavad ja millal üldse tootmisse lähevad, loe edasi Acceleristast.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee