Seat Ibiza. (Pixabay)

Soomlaste tehnikaajakiri Tekniikan Maailma testis väikesi linnamaastureid ning avastas kolmel Volkswagen Grupi autol juhuslikult olulise vea: möödapõikemanöövril avanesid tagumisel istmel turvavööd. 410 000 autot kutsutakse tagasi.

Kolme Volkswagen grupi mudelit puudutav tõsine turvalisusprobleem sai alguse soomlaste Tekniikan Maailma korraldatud kompaktmaasturite testist.  Möödapõike manöövri ajal kargas lahti Seat Arona vasakpoolse tagaistme turvavöö. Teisel ja kolmandal katsel kordus kõik samamoodi. Turvavöö tuli isepäiselt lahti ka teisel testis osalenud Seat Aronal.

Tekniikan Maailma järgmistes testides selgus, et sama probleem puudutab kõiki VW-grupi uuel väikeautoplatvormil MQB A0 tuginevaid mudeleid ehk siis Volkswagen Polot, Seat Aronat ja Seat Ibizat.

11. mail andis Volkswagen Grupp teada, et kutsub tagasi 410 000 VW Polot, Seat Aronat ja Ibizat. Kontrolli peavad minema kõik 2018. aasta Polode, 2017 ja 2018 aasta Ibizad ning 2018. aasta Aronad.

Milline insenertehniline möödalask vea põhjustas, milliseid jamasid on turvavahendite tootjal varem olnud, miks peaks lapsevanemad tähelepanelikud olema ning mida tuleb teha eestlastest uute Arona, Ibiza ja Polo omanikel, loe edasi Acceleristast.

Jaga artiklit

2 kommentaari

S
sdsd  /   08:24, 17. mai 2018
kompaktmaastur, ehk siis tavaline auto?
K
Kompaktajuga ajakirjanik  /   06:32, 17. mai 2018
Kompaktmaasturid?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis