Stiilispikker

KALEVIPOJA STIIL: tunked teevad meestemoes ilma (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 21. mai 2018, 18:30
 Kuvatõmmis / Instagram @mseeley
Kas tõesti võib ehitusmees, maaler, prügivedaja või automehhaanik tööpäeva lõppedes oma kombinesooni selga jätta ja tänavatele patseerima minna ning arvata, et ta on igati moodne ja tänapäevane? Pigem mitte – aga näiteks Hugo Bossi kombekaga vabalt.

Jumpsuit, boilersuit, coverall, one-piece inglise keeles, tunked või töökombinesoon eesti keeles – igatahes on see ühes tükis ja nii üla- kui alakeha kattev riietusese GQ teatel moelavadel üks populaarsemaid asju. „Soovitame seda proovida niipea kui võimalik,“ märkis meesteväljaanne.

2010-ndate alguses oli kirjutamata seadus, et meestemoe brändid esitlesid igal moenädalal vähemalt üht smokingit. Aga viimase paari aastaga on olukord muutunud: brändid on ülikonnad moelavadelt kõrvale tõrjunud ja selle koha on üle võtnud hoopiski töö- või langevarjuriülikond.

Prada, Versace, Hermès, Louis Vuitton, Givenchy, APC, Balmain, Ami, Kenzo ... ja nimekiri tunkesid esitlevatest moebrändidest läheb edasi. Miks? Võib eeldada, et moeloojate hinnangul on tunked mehe garderoobis 2018. aastal praktilisem ja kasulikum kui smoking. Ilmselt on neil omajagu õigus.

Tegelikult on ühes tükis tööülikonda kantud ka väljaspool töökodasid juba aastakümneid ning kandjate seas on olnud näiteks sir Winston Churchill, Paul Newman, Clint Eastwood, David Bowie ja Kanye West. Rääkimata näiteks Elton Johnist või Elvisest.

Ilmselt ei näe langevarjuri või tee-ehitaja kostüüme niipea näiteks kohtusaalides advokaatide seljas, aga tänavatel küll. Ei mingit häda särgi püksitoppimisega või allavajuvate pükstega – tunked on kahtlemata praktiline riidetükk ja tore, et ka moegurud seda kultiveerivad.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee