Tehnika

BMW tutvustas maailma esimest juhtmevaba elektriauto laadijat (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 31. mai 2018, 11:45
 Tootja
Tulevik on käes, märgib Maxim. Mobiiltelefone on saanud juba mõnd aega juhtmevaba lahendusega laadida, aga elektriauto tuli siiani õhtuti stepslisse torgata nagu isa vana pardel. BMW parandab selle puudujäägi, tuues esimesena turule sõiduauto juhtmevaba laadimise seadme.

Äge on asja juures see, et seda laadimisplokki hakatakse juba sel suvel tootma – koos mudeliga 530e iPerformance. BMW enda teatel toimub auto akude laadimine nii, et sõiduk paigaldatakse täpselt laadimisploki peale.

Näiteks saab ploki panna garaaži ja laadimine algab kohe peale seda, kui auto õigesti selle peale on pargitud – ilma, et juht midagi muud tegema peaks. Ka saab GroundPadi paigaldada õue: see ei pelga vihma ega lund ja kannatab isegi autoga ülesõitmist. Arvutisüsteem jälgib seadet pidevalt ja kui midagi juhtub, siis laadimine katkestatakse.

Et auto saaks õigesti laadimismooduli peale pargitud, toimub laadija ning sõiduki vahel WiFi ühendus, mille kaudu moodul juhti juhendab. Teisisõnu: see seade on üks korralik tehnoloogiline kuumkoht.

2 KOMMENTAARI

t
Tüdruk 12. juuni 2018, 09:42
Milleks vaja seda Kõikke? Kuhu te tahate selle kõigega jõuda? Mis te arvate et inimesed hakkavad seda ka kasutama w? Nagu alati iga asi sureb kunagi v...
(loe edasi)
s
stins.biz 31. mai 2018, 15:27
1) Juhtmevaba lugu on vana enam kui sada aastat. 1905 aastat Tesla tegi jutmevaba elektri. 2) Nende kallite autode ostmise asemel parem ostkem kasutatud elektriline auto ja akude asemel paigaldagem "fuel cell".

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee