Tee ise

Autoomaniku ABC: vaheta rehvi prügikoti abil! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 1. juuni 2018, 09:32
 YouTube
Kes siis poleks vähemalt korra oma autojuhikarjääri jooksul sattunud olukorda, kus rehv lõpetab paugupealt töölepingu. Noorte teadusvõistluse „Rakett69“ toimetaja Juhan Koppeli abiga saavad oskajaks rehvivahetajaks ka seni kõige rohkem oma oskustes kõhelnud autojuhid.

Muuhulgas on maailmas on kulutatud hulk aega ja raha selleks, et välja selgitada, kuidas autojuhid, eriti naised üldse saavad rehvi vahetamisega hakkama. Või kas nad peaksid seda tegema? Võib-olla oleks lihtsam loota tee äärde jäädes mööda sõitva meesterahva abivalmidusele?

Reklaamiagentuurid on vändanud kümneid reklaamfilme, millest selgub, et naised ja autorehvi vahetamine omavahel kokku ei kuulu ning kui see on vältimatu, tuleb valmis olla üllatusteks.

Kuni selleni välja, et see võib olla ohtlik. Olgu allpool toodud üks näide, kuidas rehvitootja oma reklaamklipis püüab naisi hoiatada kõikide ette juhtuvate õuduste eest.

Sugugi mitte kõik ei viska naiste üle nalja. Noorte teadussõu „Rakett69“ teadustoimetaja Juhan Koppel õpetab katkist autorehvi vahetama hoopiski musta prügikoti abil. Lisaks on vaja pumpa, puuklotse ja vineeritahvleid.

Kuidas see vuuduu ehk tegelikult kõige tavalisem füüsika toimib, vaata videost Acceleristas. Ja kui lõpuks ikkagi abi kutsud, siis jäta meelde, et mitte kumm ei ole katki. Kumme saab apteegist, autol on rehvid.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee