Tehnika

Autosõidu ABC: viis imelihtsat nõuannet auto korrasoleku kontrolliks suvel 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 25. juuni 2018, 09:14
Foto: Pixabay
Suvi on käes ning puhkaja rõõmustab: nüüd saab autole hääled sisse lüüa ja sõita kuhu tahes. Ent mis sõitjale sularõõm, see neljarattalisele tõsine töö. Accelerista annab alljärgnevalt viis väga lihtsat nõuannet suviste sõitude õnnestumiseks.

Suvine puhkuste aeg autole armu ei anna – puhkusesõitudel on Plekk-Liisu raskes lastis, kiirused suuremad ja vahemaad pikemad. Kahjuks ei tule omanikul tihtipeale meeldegi, et neljarattaline tahaks ka hetkeks pai saada.

Suvekuumus avaldab mõju nii piduritele kui ka kliimasüsteemile. Saksamaal läbi viidud uuringust selgus, et kuuma ilmaga kasvab liiklusõnnetuste hulk pea kümnendiku. Üksiti on selle põhjuseks kuumaga uimasemaks muutunud juhid, aga ka esile kerkinud sõiduki vead.

Olgu suveilm kuum või vihmane, tasub enne reisile asumist hoolitseda nii juhi, sõitjate kui ka auto eest ja veenduda, et kõik olulised asjad töötavad ja on korras.

Viis imelihtsat nõuannet

Soome liiklusturvalisuse keskus koos Boschi autoteenindusega jagavad viis imelihtsat nõuannet, kuidas veenduda, et suvine reisimine saab sooritatud hindele „jääme kõik ellu”.

1. Arvesta auto ja lasti raskusega ja reguleeri rehvirõhk sellele vastavaks. Siis kuluvad rehvid vähem ja ka kütusekulu on madalam.

2. Ära koorma autot üle, Vaata omaniku käsiraamatust järele, mis on su auto maksimaalne kandevõime ja ära seda ületa.

3. Kas autos on võimalike probleemidega toimetulekuks kõik vajalik kaasas? Kindlasti peab seal olema tungraud, elementaarsed tööriistad, ohukolmnurk ja esmaabivahendid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee