Päevaretsept

ÕLLEPÄEVIK: põnev ja mänguline beibekas Lemon Pai 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. juuni 2018, 10:28
 tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinus naeratas lustakat ja omamoodi ninnu-nännu jooki maitstes.

Lemon Pai (Pump, Eesti), pdl 0,33 l, alc 3,2% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Sour/Wild Ale“. 

Tootjainfo: „Päike, vesi ja soojus loovad ideaalse suvemeeleolu! Meie õlle saladus on magus-hapukas, sidrun, mis teeb kõigile nautlejatele pika „Lemon Pai“.“

Väike lihtne pudel, särtskollasel sildil koogitükike. Valge vaht täidab üle poole klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - hämuselt helekollane.

Aroom ... oi, see paneb naeratama! Särtsakalt, lustakalt, kutsuvalt kihistav ja lustlev, hapukas ja magusakas, kommine ja sidrunine.

Esmamekk on kerge ja magusakas ... vähese hapuka sirinaga, aga põhitoon ikkagi magus. Keskmaitse on kuivapoolne, hapukas, klaaskomme ja sidrunibeseed meenutav. Lõppmaitse jääb samasugusele, limonaadi ja sidruniga kaeraküpsise sugemetega mängujoogi tasemele. Järelmaitse meenutab korraks, et jook vist siiski õllede hulka kuulub, kuiv humalane silitus keelepäral mõjub eelneva magusa pillerkaari hulgas nagu täiskasvanud mees, kes korraks tüdrukute sünnipäevatuppa sisse piilub.

Kerge kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva ning samas kreemise paletiga, magusakas-hapukas-magusakas-mõrkjas-magusaka buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Põnev ja mänguline, ehkki, ausõna, see on pigem nunnu-ninnu-nännu-beibekas kui õlu :)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee