Suhted

SEKSELU PÄRAST LAPSE SÜNDI: 1000 lapsevanema kogemused 

Ohtuleht.ee, 2. juuli 2018, 10:30
 Pixabay
Ligi pooled lapsevanemaks saanutest leiavad, et nende seksuaalelu muutub märgatavalt kehvemaks. Nii selgub tuhandet lapsevanemat hõlmanud küsitlusest, mille korraldas madratsifirma Leesa. Men’s Health vahendab olulisemaid küsitlusest selgunud tõiku.

Mõned õnnelikumad küsitletud väitsid, et pärast lastesaamist nende seksuaalelu paranes, aga 46% inimestest leidis, et intiimsus partneriga halvenes.

Leesa hinnangul võivad negatiivseid muudatusi põhjustada „paljud tegurid, sealhulgas fakt, et vastsündinud võib hävitada meie armastatud unegraafikud ja ühtlasi kärpida traagiliselt lühikeseks meie vaba aja, mida saaks kasutada romantikaks; ning mõlemad põhjused võivad igaühe libiidot madalal hoida.“

Uuringust selgus, et 61% naistest tahtis pärast lapse sündi vähem seksida, meestest aga 30%. Autorid leidsid, et see on selgitatav järgnevaga: naised on loodud arendada oma lastega tugevat sidet, see on seotud „armastuse hormooni“ oksütotsiiniga ning nii rahuldab väikelapse eest hoolitsemine naise vajaduse seotuse ning läheduse järele.

Seksi definitsioon laieneb

Kuna vaginaalne vahekord võib mõneks ajaks olla päevakorral maas, siis laiendavad paljud paarikesed pärast lapse sündi oma definitsiooni seksist. Uuringust selgus, et paarid kalduvad senisest rohkem harrastama käelist stimuleerimist, tegema ja saama suuseksi ning tegelema pika ja kvaliteetse kaisutamisega.

Aja leidmine seksimiseks pärast lapse sündi

Kui majas on tilluke karjuv inimene, kes vajab hooldamist, siis võib olla päris raske leida aega romantikaks. Keskmiselt kahaneb seksimise sagedus pärast lapse sündi 47%.

Aga kuidas ülejäänud 53% jaoks siis aega leitakse? Uuringu kohaselt ootab 67% vanematest intiimsete tegevuste harrastamiseks lapse uinumiseni. 47% hiilib väikseks kuumaks aktiks koos duši alla ja 26% käib välja portsu raha, et veeta lapsevaba puhkus.

Aga mõned paarikesed veedavad pärast lapse saamist pikki kuid ja isegi kuni aasta ilma seksimata. See on normaalne.

„Kui sa tunned, nagu jäetaks sind kõrvale, siis võta see teema partneriga üles,“ märkis toetusgrupi „Dads Married to Doctors“ (grupp on pühendatud isadele, kes on abielus arstidega – toim) liige Chris Murdock. „Aga kui sind ärritab, et sul pole enam tema tähelepanu sellisel määral nagu varem ja sa tahad, et asjad jääksid endiseks ... ei jää.“

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee