Stiilispikker

NÄGU SILEDAKS: efektiivse habemeajamise 7 sammu (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 3. juuli 2018, 10:49
 Pixabay
Raseerimine võib olla ebamugav ja isegi valus, kui seda lohakalt teha – rääkimata sellest, et pealiskaudne habemeajamine pole sageli efektiivne ning jätab üksikuid pikemaid tüükaid. Men’s Fashion Magazine on pannud kirja seitsmeosalise juhendi, et mees saaks oma näo ilusti ja valutult siledaks kui beebipepu.

1. Habeme pehmendamiseks loputa nägu põhjalikult sooja veega

Karvade pehmemaks muutmiseks võib kasutada ka raseerimiseelset õli, aga vesi on odavam ja samuti piisavalt hea.

2. Valmista vaht ette

Habemeajamisvahtusid ja –kreeme on sadu sorte, aga kindlasti tasub kasutada vahutopsi ja –pintslit. Löö habemeajamiskreem märja pintsliga topsis kenasti vahtu.

3. Kanna vaht näole

Kanna habemeajamisvaht pintsli abil ringjate liigutustega näole, näiteks nina all aita näpuga kaasa. Üle ei maksa selle sammu juures mõelda ja vahtu võiks olla pigem rohkem kui vähem.

4. Raseeri

Selle sammu puhul on kõige tähtsam eeltöö ehk hea raseerija soetamine. Raseerimises edasijõudnud mehed kasutavad kas vahetatavate žiletiteradega nn vana kooli pardlit või lausa habemenuga. Raseeri piki karva kasvamise suunda, rakenda õrna survet ja tee lühikesi tõmbeid.

5. Teine raseerimine

Tee nägu uuesti märjaks, kanna peale uus vaht ja kui soovid, siis raseeri seekord vastukarva. Teise raseerimise idee on likvideerida esimesel korral pealiskaudsema lõike saanud kohad ja garanteerida puhtam tulemus.

6. Tegele sisselõigatud ja ärakraabitud kohtadega

Klassikaline lähenemine on veritsevatele kohtadele vetsupaberitükkide asetamine, aga pigem kasuta verejooksu peatavat palsamit, näiteks Glyderi oma.  

7. Raseerimisjärgne hooldus

Külm vesi rahustab nahka ja sulgeb poorid. Nahaniisutaja ja hea habemeajamisjärgne palsam taastavad veidi ärritatud näonaha.

1 KOMMENTAAR

s
Silelõug 4. juuli 2018, 09:22
Äärmused ju mõlemad - karvatuust lõua otsas või siis beebipepu-taoline ziletiga nülitud nahk. Tavalisele mehele piisab korralikust elektripardelist küll. Kui aga mees tahab välja näha 10-20 aastat vanem, siis ei tasu habet üldse ajada.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee