Päikese käes võib autokabiini ununenud joogipudelist saada võimas suurendusklaas, mis sõiduki paari minutiga leegitsema paneb. Alljärgnevast videost on näha, kuidas füüsika lohaka autoomaniku üle võidutseb.

Pudelist võib päikese käes saada isevärki suurendusklaas ja edasine on juba füüsikatunnist tuttav (juhul, kui midagi koolitarkusest ikka meeles on). Siinjuures ei ole oluline mitte õues valitsev kuumakraad, vaid päikesepaiste: õige nurga all langev päikesekiir võib tulekahju süütada ka veebruarikuus.

Pallikujuline paharet

Käimasoleval jalgpalli MM-il müüb pudelivett Vene firma Holy Water. Veebileht Fontanka.ru avaldas video, milles pallikujuline veepudel fokuseerib päikesekiiri nii, et selle tulemusel süttib tikutops ja põletab laminaatpõrandasse augu.

Venelaste lugu on küll üsna ekstreemne näide sellest, kuidas vett täis pudel võib muutuda omamoodi suurendusklaasiks ja põletada augu autoistmesse või armatuurlaua pinnakattesse.

Halvimal juhul võib kogu auto sisustus tuld võtta. Pole kindel, et kindlustus sellisel juhul tagajärjed kinni maksab.

Veel üks näide möödunud suvest, mis tehtud Ühendriikides Idaho osariigis: veepudel põletab autoistmesse augud – videot näed siit:

Kuidas kommenteerib olukorda materjaliteadlane, miks avatud autoaknad riski suurendavad ja kui võimas on päikesekiir, loe edasi Acceleristast.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis