Selline velg tõenäoliselt enam tuunimist ei kannata, aga vähem roostes või muidu räsitud plekkvelje peaks mängukaardikomplekti ja aerosoolvärvi pudeli abil märksa kenamaks saama. (Pixabay)

ÕL Mehele toimetaja tunnistab, et on paar aastakest mõtisklenud selle üle, kuidas saaks auto roostetava talverataste komplekti värske värvi alla – aga pole viitsinud-raatsinud rattaid velgede ning rehvide lahutamiseks ja hiljem uuesti liitmiseks kummiposti viia. Paistab, et sellistele kopikakoidele ja laiskvorstidele on sobiv lahendus olemas.

Keegi Imguri kasutaja sai oma maasturile kuskilt prügimäelt roostetavad veljed koos rehvidega. Temagi jäi mõttesse: kuidas veljed ära värvida nii, et värviga rehve kokku ei mäkerdaks?

Leitud lahenduse põhjal saame koostada sellise tööjuhendi:

1. Lase ja pressi rehvid võimalikult tühjaks, selleks tuleb manipuleerida ventiiliga.

2. Puhasta veljed ettevaatlikult liivapaberiga roostest.

3. Eemalda tekkinud roostepuru ja mustus ettevaatlikult mingi lahustiga, näiteks lakibensiiniga immutatud kaltsuga. Väldi rehvide „lahustamist“.

4. Otsi üles vanad mängukaardid. Või tolmuvad tarokikaardid, puudulik Musta Notsu komplekt või isegi vanaema kapist leitud postkaardikomplekt „Jelgava 1976“.

5. Topi kaardid ükshaaval ringjalt ja püstiselt rehvi servade vahele ja tee seda nii, et kaardid on katuselaastude moodi ülekattega.

6. Haara aerosoolpudel värviga ja kuku puristama. Aerosoolvärviga saab reeglina ühtlaseima tulemuse. Kui sa aga ühtlusest väga ei hooli ja kaardid kindlalt püsivad, võid kasutada ka pintslit ja otse roostele värvitavat purgivärvi.

(Imgur)
(Imgur)

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
Teine, Nipp  /   16:31, 27. juuli 2018
Vanade plekveljede värvimiseks piisab, kui papist või kartongid lõigata välja veljemõõdga ümar ala. Värvimise ajal saab seda vaba käega lihtsalt paigal hoida, nii et rehv ei saa värviseks.
V
viimane punkt on ununenud  /   18:32, 26. juuli 2018
tee seda kord kuus

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis