Ärivaimu tekkimist soodustav toksoplasmoos levib põhiliselt kasside väljaheidetega. (Aadu Hiietamm)

Kasside väljaheidetes leiduva parasiidiga nakatunud inimesed on ettevõtlikumad ega karda uue äriga alustades  läbikukkumist, vahendab Newsweek Colorado ülikooli teadlaste uuringut.  

Kõnealune parasiit on rakusisene algloom Toxoplasma gondii, mis põhjustab parasitaarset nakkushaigust toksoplasmoosi. Enamasti see haigus inimesel vaevusi ei põhjusta. Toxoplasma gondii peamiseks peremeesorganismiks on kaslased ning toksoplasmoos levib põhiliselt kasside väljaheidetega. 

Teadlased uurisid enam kui 1500 üliõpilast ning uuringust selgus, et toksoplasmoosi nakatunud üliõpilased soovisid sagedamini spetsialiseeruda ettevõtlusele ning hiljem alustasid ka oma äriga. 

Lisakatsetel selgus, et Toxoplasma gondii mõjutas oluliselt rottide ajutegevust ning ilmselt kehtib see ka inimeste puhul, sest toksoplasmoos vähendab hirmu ebaõnnestumise ees. 

Jaga artiklit

27 kommentaari

K
Kloordioksiid  /   10:44, 30. juuli 2018
MMS on see, mis igasuguseid parasiite organismis tapab. Näiteks puukborrellioos pidi mingi parasiidi jätma organismi, isegi kui selle välja ravid, siis elab edasi ja tekitab igasugu fantoomhaigusi. Sealt ka see "raviv" mõju sellel mürgil.
.
.  /   11:28, 29. juuli 2018
Võtge kass ja sööge tema väljaheiteid--ja siis tehke kiiresti "idufirma"--ning oodake, et lollidelt sponsoritelt hakkab rahavihma sadama.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis