Stiilispikker

POODLE TARGALT: 5 viga, mida mehed riideid ostes teevad (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 30. juuli 2018, 14:04
 PantherMedia/Scanpix
Jah, väga paljud mehed ei talu naiste armastatud šoppamist – eriti just riiete ostlemist – mitte kuidagi. Aga ometi peab ka mees midagi seljas kandma ja rõivad tuleb ju kuskilt ja kuidagi saada. Riiete ostmine rabinal ja kiiruga kahjustab aga rahakotti ning ei anna sageli ka soovitud tulemust. Men’s Fashion Magazine toob välja viis meeste poodlemisviga ning ka selle, kuidas neid vältida, raha ja aega säästa.

1. Ostlemine ilma nimekirjata

Kui sa lähed toidupoodi, siis on sul ju nimekiri kaasas – miks riiete ostmisel peaks teisiti olema? Mida sa vajad? Mis sul kapist puudu on? Särgid? Mis tegumoega, mis värvi? Nimekirjaga poodi minnes tead sa, mida vajad ja oled ka enesekindlam.

2. Brändi eelistamine kvaliteedile

Paljud mehed näevad kallis rõivapoes mõnel esemel tuntud firma logo ning haaravad kohe selle järele. Tuntud nimi ei tähenda veel head kvaliteeti. Kindlasti tuleks ka bränditoodetele teha kvaliteedikontroll: kas riie on tugev, õmblused korralikud? Kvaliteetse toote ostmine säästab sulle aega, sest niipea sa enam uut ei vaja.

3. Allahindluse hullus

Näed kollaseid silte ja kukud haarama. Seda nimetatakse ka impulss-ostlemiseks. Aga varsti kaovad need alega ostetud särgid riidekapi sügavustesse.

4. Riietuskabiini vältimine

Kõige olulisem hea väljanägemise nipp on kanda riideid, mis sul hästi seljas istuvad. Nii on väga oluline riietusesemeid enne ostmist selga proovida. Jah, see on tüütu. Jah, sul on vähe aega. Jah, sa tead oma numbrit (enam-vähem). Aga kui sa ilma selga proovimata mingi koti või hoopiski liibuka ostad, siis on raha raisatud ja pealegi pead uuesti poodi minema. Proovi alati riideid selga.

5. Ringišoppamise vältimine

See viga on meeste seas tõenäoliselt kõige levinum. Miks peaks üheainsa särgi või püksipaari ostmiseks käima kolmes või neljas erinevas poes – kui esimeses on soovitud asi täiesti olemas? Kohutavalt tüütu, eksole. Aga asi on selles, et teisest või neljandast poest võid sa avastada täpselt samasuguse soovitud eseme, mis aga maksab kaks korda vähem kui esimeses kaupluses. Kui sa aga mõistliku aja jooksul paremat hinda ei leia, siis võid ju esimesse poodi tagasi minna. Mõnikord tasub investeerida veidi aega, et säästa raha. 

2 KOMMENTAARI

k
Kustutatud kommentaar 31. juuli 2018, 12:32
Kas tellitud artikkel. et tsensuur kohe nii aktiivselt arvamust kujundab?
n
Nojah 31. juuli 2018, 12:30
Missugune mees suudab päevasärgi või teksapaari ostmiseks: nimekirja teha, mitmes poes käia, rõivabrändidele kohapeal kvaliteedikontrolli korraldada ja pakitud päevasärke lahti harutada ja selga proovida ja siis nutsakus riiulile tagasi viia?!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee